Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Platforma wyrzuci swoje 100 konkretów? Ast dla Niezalezna.pl: Powołamy zespół, który będzie patrzył im na ręce

Prawo i Sprawiedliwość, będąc w opozycji, powoła specjalny zespół do monitorowania niezrealizowanych obietnic Donalda Tuska - zapowiedział w rozmowie z portalem Niezalezna.pl poseł PiS Marek Ast. Polityk zaznaczył, że jego partia będzie "opozycją merytoryczną", ale już dziś widać, jak Platforma Obywatelska odchodzi od programu wyborczego.

Marek Ast
fot. Maciej Luczniewski - Gazeta Polska

Dziś w Sejmie premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose. W rozmowie z portalem Niezalezna.pl Marek Ast podkreślił, że dotychczasowy szef rządu odwołał się w nim do "ośmiu lat dobrych reform i działań Zjednoczonej Prawicy, które powodowały, że polska gospodarka świetnie się rozwijała".

"To są czynniki zupełnie obiektywne, doceniane przez i agencje ratingowe i ośrodki analityczne. To, że dzisiaj Polska jest w czołówce rozwijających się gospodarek, jest niezwykle ważne"

– zaznaczył.

Polityk ocenił też, że przedstawiony przez Morawieckiego "Dekalog Polskich Spraw" czyli plan jego rządu dla Polski, składa się z "najważniejszych w tej chwili dla Polaków celów i najważniejszym z nich pewnie jest suwerenność, niepodległość".

Musimy bronić jej,  szczególnie w obecnej skomplikowanej sytuacji międzynarodowej, w okresie, kiedy trwa wojna na Ukrainie, kiedy mamy konflikt na bliskim wschodzie i jednocześnie mamy zakusy Unii Europejskiej, aby stworzyć super państwo, sfederalizowaną Europę"

– wyjaśnił.

Ast zaznaczył, że obrona niepodległości Polski powinna być celem "każdego następnego rządu". - Ta myśl pana premiera skierowana również była do ewentualnie rządu, który powołała większość sejmowa, że bez względu na to, kto Polską rządzi, to, przede wszystkim, powinien strzec polskiej suwerenności i niepodległości - podkreślił.

Zespół ds. niezrealizowanych obietnic PO

Zapowiedział, że PiS w opozycji nadal będzie działał w interesie Polski i Polaków.

"(Będziemy - przyp. red.) opozycją, która oczywiście będzie patrzyła władzy na ręce i która będzie sprawdzała realizację obietnic wyborczych"

– oznajmił.

W jego ocenie ze "słynnie zapowiedzianych przez Donalda Tuska "100 konkretów" pewnie zaledwie kilka zostało". Poseł PiS zdradził w rozmowie z Niezalezna.pl, że Prawo i Sprawiedliwość powoła specjalny zespół, który będzie monitorował niezrealizowane obietnice Platformy Obywatelskiej.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#wybory 2023 #polityka #Sejm

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mś,Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wideo