ortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

PiS złoży poprawkę do komisji ws. "afery wizowej". Chcą zbadać wątek Sikorskiego

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada zgłoszenie poprawki do przepisów powołujących komisję śledczą ds. tzw. "afery wizowej". - Proponujemy, aby komisja śledcza ds. zbadania tzw. afery wizowej badała okres od 19 listopada 2007 roku. To Radosław Sikorski rozpoczął proces, w którym zaczęły się problemy w obszarze wiz - powiedział Paweł Jabłoński, poseł PiS.

Paweł Jabłoński poprawka
Prawo i Sprawiedliwość - Twitter.com

We wtorek wieczorem Sejm debatował nad projektem uchwały w sprawie powołania komisji śledczej dotyczącej tzw. afery wizowej.

- Od wczoraj obserwujemy spektakl Platformy Obywatelskiej, która chce powołania komisji śledczych. W debacie z PO widzieliśmy brak argumentów, a w uzasadnieniu do powołania komisji ds. tzw. afery wizowej powołano się na artykuły prasowe. Komisje śledcze były wcześniej powoływane i mają one przede wszystkim służyć organom państwa - podkreślił rzecznik PiS Rafał Bochenek na środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Poinformował, że PiS złoży odpowiednie poprawki, aby badano tę sprawę nie na przestrzeni kilku lat, ale również w czasie rządów poprzedników PiS.

Paweł Jabłoński, poseł PiS, ocenił, że w tej sprawie "Platforma się czegoś boi".

- Ramy czasowe, którymi ma być objęta praca komisji śledczej ds. zbadania tzw. afery wizowej powinna zostać wydłużona również o czas urzędowania Radosława Sikorskiego. Proponujemy, aby komisja śledcza ds. zbadania tzw. afery wizowej badała okres od 19 listopada 2007 roku. To Radosław Sikorski rozpoczął proces, w którym zaczęły się problemy w obszarze wiz. Warto zaznaczyć, że rząd Platformy w 2014 roku, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, wydał 150 tys. wiz Rosjanom. To nie Polska ma problem z wizami, a państwa Europy zachodniej

– zapowiedział.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#PiS #komisji śledcza #afera wizowa #Paweł Jabłoński #Rafał Bochenek #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

md
Wczytuję ocenę...
Wideo