Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Terlecki zapowiada zdecydowane działania przed wyborami. „PiS musi odsiać tych, którzy stwarzali kłopoty”

- Prawo i Sprawiedliwość idąc do wyborów, będzie musiało wziąć pod uwagę zaangażowanie i lojalność posłów Klubu Parlamentarnego PiS i odsiać tych wszystkich, którzy stwarzali kłopoty w obecnej kadencji - zapowiada szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki.

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Szef klubu PiS w felietonie dla "Głosu" Tygodnika Nowohuckiego stwierdził, że Zjednoczona Prawica ma szansę powtórzyć, a nawet poprawić wynik z 2019 roku, pod warunkiem zwarcia szeregów, a następnie pozbycia się "balastu małych poselskich grupek, usiłujących wygrać dla siebie trudną sytuację po kolejnej fali pandemii i wobec kryzysu, wywołanego wojną toczącą się na Ukrainie".

- Są niestety posłowie, którzy podobnie jak sejmowa reprezentacja opozycji, myślą głównie o własnym interesie i o interesie swoich najbliższych środowisk. Jest oczywiste, że Prawo i Sprawiedliwość idąc do wyborów, będzie musiało wziąć pod uwagę zaangażowanie i lojalność posłów Klubu Parlamentarnego PiS i odsiać tych wszystkich, którzy stwarzali kłopoty w obecnej kadencji

- zapowiedział.

Terlecki zwrócił uwagę, że dla sprawnego rządzenia, a także dla skutecznego przeprowadzania przez Sejm projektów ustaw, konieczna jest zgrana i zdyscyplinowana drużyna, "stawiająca cele programowe i wierność przyjętym zasadom ponad kaprysy czy apetyty indywidualnych posłów albo ambicji grupek, nastawionych na łowienie dochodowych posad i państwowych funduszy".

- Słaba, skompromitowana i skłócona opozycja jest oczywiście bardzo pożyteczna dla przyszłego zwycięstwa, ale prawdziwy sukces przyjdzie po gruntownym oczyszczeniu własnych szeregów. Wtedy okaże się, że dzisiejsi krzykacze nie mają nic do powiedzenia, a polityczni ambicjonerzy znajdą się daleko poza nawiasem poważnej polityki

 - podsumował Terlecki. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo