PiS szykuje 1 października "konwencję mobilizacyjną"

1 października odbędzie ogólnopolska konwencja PiS. - Planujemy, żeby to było wydarzenie, które nas popchnie do wyborów, przygotuje na te ostatnie dwa tygodnie i zmobilizuje, żeby cała partia ruszyła i przez rozmowy z Polakami sprawiła, ze wygramy jeszcze raz - powiedział Michał Moskal, szef gabinetu politycznego prezesa PiS.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Konwencja PiS w Końskich
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dzisiaj w Polskim Radiu, szef gabinetu Jarosława Kaczyńskiego, Michał Moskal, stwierdził, że 1 października odbędzie się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości.

- Mamy zwyczaj organizowania wielkich konwencji, które były przełomowymi wydarzeniami w kampanii. Planujemy, żeby to było wydarzenie, które nas popchnie do wyborów, przygotuje na te ostatnie dwa tygodnie i zmobilizuje, żeby cała partia ruszyła i przez rozmowy z Polakami sprawiła, ze wygramy jeszcze raz

- mówił Moskal.

W TVP1, rzecznik rządu, Piotr Müller, stwierdził, że będzie to "konwencja mobilizacyjna".

– Jeśli chodzi o nasze kwestie programowe, my już przedstawiliśmy na konwencji programowej, a 1 października mamy po prostu taką konwencję mobilizacyjną, żeby pokazać energię na ostatnie 2 tygodnie kampanii wyborczej - ocenił.

9 września w Końskich odbyła się konwencja programowa PiS, na której przedstawiono "osiem konkretów", na które składa się wprowadzenie emerytur stażowych - 38 lat dla kobiet i 43 dla mężczyzn, program modernizacji i rewitalizacji bloków "Przyjazne osiedle", "Darmowe autostrady", program "Lokalna półka" - zakładający obowiązek oferowania w marketach minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych, mięsa i pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców, program finansowania wycieczek dla uczniów "Bon szkolny - poznaj Polskę". PiS zapowiedział też program poprawy żywienia pacjentów w szpitalach "Dobry posiłek", program darmowych leków dla seniorów 65+ oraz dzieci do 18. roku życia i program 800+.

 Źródło: Polskie Radio, niezalezna.pl

 

#PiS #konwencja

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo