Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

"Nasz święty obowiązek wobec narodu". Prezes PiS odpowiada na zapowiedzi finansowego głodzenia partii

Ta władza niewątpliwie dąży do tego, żeby tutaj nie było żadnej konkurencji politycznej - powiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński, pytany o zapowiedzi Romana Giertycha o pozbawieniu Prawa i Sprawiedliwości dotacji i subwencji wyborczej. - Mimo wszystko będziemy w dalszym ciągu walczyć, bo to jest nasz święty obowiązek wobec własnego narodu -

Jarosław Kaczyński
screen - twitter.com/pisorgpl

W czwartek przewodniczący zespołu ds. rozliczeń PiS Roman Giertych (KO) w mediach społecznościowych zapowiedział, że będzie wnosił o pozbawienie Prawa i Sprawiedliwości dotacji i subwencji wyborczych.

Jarosław Kaczyński pytany w piątek na konferencji prasowej, czy obawia się, że PiS może stracić subwencję wyborczą, stwierdził, że "przy obecnej władzy wszystko jest możliwe".

"Ta władza niewątpliwie dąży do tego, żeby tutaj nie było żadnej konkurencji politycznej"

– podkreślił.

W ocenie Kaczyńskiego, obecny rząd "nie uznaje żadnych zasad funkcjonowania w państwie demokratycznym".

"Jeżeli planem tej władzy jest stworzenie sytuacji, w której Polska będzie tylko terenem zamieszkania Polaków, zarządzanym z zewnątrz, to nie może mieć poważnego konkurenta, który się temu zdecydowanie przeciwstawia" - stwierdził.

Jak powiedział, PiS jest przygotowane na różne warianty.

"Mimo wszystko będziemy w dalszym ciągu walczyć, bo to jest nasz święty obowiązek wobec własnego narodu"

- oświadczył.

Dopytywany przez dziennikarzy o plany partii na wypadek utraty subwencji, Kaczyński przypomniał sprawę z 2007 r., kiedy PiS stracił prawo do subwencji na trzy lata. "Sprawa była tak oczywista, bezczelność tego posunięcia była tak oczywista, że jednak Sąd Najwyższy tego nie zaakceptował i odzyskaliśmy tę subwencję" - wyjaśnił.

W 2007 r. Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie PiS z powodu przyjęcia przez partię środków finansowych pochodzących od cudzoziemców oraz od osób prawnych. Partia zaskarżyła decyzję do Sądu Najwyższego, który uznał skargę PiS za zasadną. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo