Kto stoi na czele Porozumienia? Gowin czy Bielan? PRZEŁOMOWA decyzja sądu

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl - Sąd Apelacyjny skierował z powrotem do Sądu Okręgowego sprawę dotyczącą wygaszenia kadencji prezesa partii Porozumienie Jarosława Gowina i powierzenia jego obowiązków przewodniczącemu Konwencji Krajowej, którym jest Adam Bielan. Wcześniej Sąd Okręgowy zwrócił wniosek Bielana ws. wygaszenia kadencji Gowina, uznając, że Bielan jest osobą nieumocowaną do reprezentowania partii. Wczorajsza decyzja SA na nowo otwiera drogę do możliwości przekazania władzy w Porozumieniu Adamowi Bielanowi.

Materiały prasowe biura poselskiego Adama Bielana, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Na początku kwietnia 2021 r. przedstawiciel Porozumienia Jarosława Gowina Jan Strzeżek przedstawił dziennikarzom pisemne uzasadnienie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie, który zwrócił wniosek Adama Bielana w sprawie wygaszenia kadencji Jarosława Gowina jako prezesa Porozumienia. Według Strzeżka, sąd zwrócił wniosek jako złożony przez osobę nieumocowaną do reprezentowania partii, uznając za zbędne wzywanie do uzupełnienia braków i to kończy spór o przywództwo w partii.

Adam Bielan i jego współpracownicy od razu zaskarżyli postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie.

"Od początku twierdziliśmy, że zarządzenie sędzi Wyrembak-Gastoł jest wątpliwe pod względem prawnym, dlatego wystąpiliśmy o sporządzenie jego uzasadnienia, co jest warunkiem jego skutecznego zaskarżenia. Treść uzasadnienia potwierdziła nasze obawy - jest wewnętrznie sprzeczne, nie opiera się na postępowaniu dowodowym i prowadzi do irracjonalnych wniosków. Zarządzenie zostanie przez nas bezzwłocznie zaskarżone do Sądu Apelacyjnego"

- głosiło oświadczenie Bielana i jego wspópracowników z 2 kwietnia.

Jak ustalił portal Niezalezna.pl - wczoraj Sąd Apelacyjny przyznał rację Adamowi Bielanowi i nakazał Sądowi Okręgowemu ponowne rozpoznanie wniosku polityka o wygaszenie kadencji Jarosława Gowina. Jeżeli teraz sąd przychyli się do wniosku, władzę w Porozumieniu Jarosława Gowina przejmie Adam Bielan.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo