Z OSTATNIEJ CHWILI
Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą, gdy Wigilia przypada w niedzielę, to handel pracuje w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia • • •

Kto mógłby zostać kandydatem PIS na prezydenta Krakowa? Adamczyk zabiera głos

Kandydat lub kandydatka PiS na prezydenta Krakowa zostanie wskazany „niebawem” - poinformował minister infrastruktury i poseł ziemi krakowskiej Andrzej Adamczyk. Według niego miasto za prezydentury Jacka Majchrowskiego wykorzystało swoją szansę w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Andrzej Adamczyk
Fot. Konrad Falecki/G - ]Gazeta Polska

Prezydent Majchrowski, który pełni swoją funkcję od 2002 roku ogłosił, że nie będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Krakowa.

Adamczyk zapytany przez dziennikarzy o tę decyzję odparł: „Pan prezydent Majchrowski zdecydował, że zakończy tę misję właśnie w przyszłym roku. Takich decyzji się nie komentuje, każdy ma prawo po tylu latach złożyć urząd i nie ubiegać się kolejny raz o stanowisko prezydenta Krakowa”. Według ministra w tym czasie Kraków wykorzystywał swoje szanse, w zakresie inwestycji infrastrukturalnych - drogowych i kolejowych, współfinansowanych ze środków rządowych.

Adamczyk, który jest posłem ziemi krakowskiej i przez wiele lat szefował strukturom PiS w Małopolsce wyraził nadzieję, że „niebawem” ugrupowanie to przedstawi swojego kandydata lub kandydatkę w wyborach na prezydenta Krakowa. Zastrzegł, że sam nie bierze pod uwagę ubiegania się o ten urząd.

Według nieoficjalnych doniesień kandydatką PiS w Krakowie mogłaby być posłanka Małgorzata Wassermann, która startowała w poprzednich wyborach i przegrała z Majchrowskim w drugiej turze. Gotowość do startu ma zgłaszać także wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki. - „Co do kandydatów oni zostaną oczywiście poznani, mam nadzieję, że niebawem” - mówił Adamczyk. „Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość wystawi kandydata, kandydatkę, to na pewno będzie to mocny kandydat, będzie to mocna kandydatka” - podkreślił.

Do tej pory oficjalnie swoje kandydatury w wiosennych wyborach na prezydenta Krakowa ogłosili rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Stanisław Mazur i kandydat KO, poseł Aleksander Miszalski.

Sam Majchrowski w poniedziałek wskazywał, że najlepszym kandydatem na tę funkcję byłby jego zastępca Andrzej Kulig i jeżeli ten zdecydowałby się na udział w wyborach, Majchrowski poparłby go.

Nieoficjalnie jako potencjalnych kandydatów w wiosennych wyborach wskazuje się także m.in. Łukasza Gibałę (szef klub radnych Kraków dla Mieszkańców), posłów Ireneusza Rasia i Rafała Komarewicza (Trzecia Droga), posłankę Darię Gosek-Popiołek (Lewica), posła Konrada Berkowicza (Konfederacja), Tomasza Urynowicza (radny niezależny województwa małopolskiego).

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Andrzej Adamczyk #Kraków #PiS #Małgorzata Wassermann #wybory 2023

as
Wczytuję ocenę...
Komentarze (20)
a propos 21.11.2023 09:08
Trudno powiedzieć kto z PiS, gdy w spadku pozostaje 9 mld zł dług miasta Krakowa; takiego spadku mało kto się spodziewał, chyba że w Ratuszu; tymczasem w TVPInfo u red. Klarenbacha poseł Miszalski o prezesie Obajtku mówi ...ten cwaniak z Pcimia..; jak to ocenić i tylko kogo, bo można dostać zawrotu głowy z jednej strony profesor - Prezydent, z drugiej ekonomista dr - poseł KO i trzeciej "cwaniak z Pcimia" - prezes koncernu energetycznego notowanego na GP, (A+). Jakie szanse ma Kraków w tym scfic
Anonim 21.11.2023 07:34
Pan Wassermann powinna byc kandydatem PIS na prezydenta Polski.
Anonim 21.11.2023 04:57
Jak przenieść stolicę to razem z Trzaskowskim ! Ale tutaj już wszystko zamknięte ? Kasa pusta .Sam Lider to zbyt skromnie ,koniecznie z administracją bo lider nie lubi męczyć się,3 dni w Krakowie i samolot Luftchanzy do W-wy .Kamienice w Krakowie jeszcze stoją ale z kopciuchami,Wawel szpeci wzgórze ,Wieliczkę możnz zalać ściekami ! Skarbiec pusty ,trzeba szukać mniej szlachetnie urodzonych !
Anonim 21.11.2023 04:44
Wyciągnijcie ZMSOWCóW z byłej HUTY im Lenina którzy dumnie kroczą co roku ubrani w Futra z gronostajów w pochodach chrześcijańskiego Bractwa Kurkowego ! Dzisiaj to już klub emeryta.Kużnia Młotów nie daje nowego narybku .Prezydentem będzie magnat który kupi biedotę za miskę pierogów i piwo ! Uwielbiamy Panią Małgorzatę za to jaka jest ale do bagna zapraszajcie Panów " Lewą Marsz "! Oni znajdą dno dna !
Anonim 21.11.2023 03:37
nie mam pojęcia o Konstytucji,nie znam słów hymnu,flagi nie mam w domu, ale wiem jedno,nie powinni startować ludzie którzy już zostali wybrani do Sejmu czy Senatu,na wybory nie chadzam,telewizora nie mam,
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo