Kto będzie nowym rzecznikiem prasowym PiS? Decyzja w czwartek

Poseł PiS Radosław Fogiel zrezygnował z funkcji rzecznika prasowego partii. Kto go zastąpi? - W czwartek na Komitecie Politycznym zapadnie decyzja ws. nowego rzecznika Prawa i Sprawiedliwości - zapowiedział sekretarz generalny ugrupowania Krzysztof Sobolewski.

Radosław Fogiel
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Sobolewski w Telewizji Republika został zapytany, kto zostanie nowym rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości po rezygnacji Radosława Fogla. "W czwartek jest posiedzenie komitetu politycznego i tam zapadnie decyzja" - odparł. Jak dodał, to komitet polityczny jest uprawniony do tego, aby powoływać m.in. rzecznika partii.

Polityk odniósł się do rezygnacji Radosława Fogla z tej funkcji. Jak mówił - został on przewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, a w związku z sytuacją geopolityczną to stanowisko będzie go absorbować.

- W związku z tym, chcąc wypełniać dobrze swoje obowiązki na tym stanowisku, zdecydował, że składa dymisję z funkcji rzecznika

- powiedział Sobolewski.

Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse, by zastąpić Fogla ma Rafał Bochenek, który w przeszłości były rzecznikiem prasowym rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego, a obecnie jest posłem PiS.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#rzecznik prasowy #PiS #Radosław Fogiel

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo