Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Programowy ul PiS. Czy dziś poznamy pierwsze wyborcze postulaty? Drugi dzień dyskusji

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wystąpieniu rozpoczynającym konwencję programową partii mówił, że być może w niedzielę zaprezentuje pierwsze propozycje programowe na jesienne wybory. Przed nami drugi dzień konwencji typu "programowy ul" PiS - Kaczyński wystąpi na koniec.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Twitter/PiS

W weekend w Warszawie odbywa się konwencja "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" z udziałem liderów formacji m.in. prezesem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Mateuszem Morawieckim, byłą premier Beatą Szydło oraz wicepremierami Piotrem Glińskim, Jackiem Sasinem i Mariuszem Błaszczakiem.

Radosław Fogiel podkreślił, że pierwszy dzień debaty to przede wszystkim wystąpienie prezesa PiS i podsumowanie dotychczasowych dokonań i fundamenty, na których ugrupowanie chce budować Polskę, a są nimi m.in. - jak przypomniał - suwerenność, wolność czy równość.

Wskazywał także na wagę panelu dotyczącego gospodarki, którego liderem był premier Morawiecki, a który mówił m.in. o rozwiązaniach przyjaznych dla przedsiębiorców, a także debata dotycząca rodziny z byłą premier Szydło, dyskusja o kulturze z premierem Glińskim, o sporcie z ministrem Kamilem Bortniczukiem, a także priorytetowy dla PiS temat rolnictwa, któremu przewodził minister Robert Telus.

"Bardzo ciekawe debaty, z których wykują się konkretne rozwiązania programowe" - ocenił Radosław Fogiel.

W drugim dniu debaty, co podkreśla poseł PiS, debaty o bezpieczeństwie i sprawach zagranicznych z udziałem wicepremiera Mariusza Błaszczaka i szefa MSZ Zbigniewa Raua, ale także amerykańskiego generała Timothy'ego McGuire'a, panel o bezpieczeństwie energetycznym z szefem MAP Jackiem Sasinem, debata zdrowotna z ministrem Adamem Niedzielskim czy rozmowa suwerenności Polski w Europie.

Podczas niedzielnych debat przemawiać będą ludzie z różnych środowisk, którzy znają się na swoich dziedzinach, tak jak w debacie o bezpieczeństwie będą to zarówno emerytowany polski generał, jak i amerykański wojskowy

– mówił.

Ostatnim punktem niedzielnej konwencji będzie podsumowujące wystąpienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. "Jak w sobotę zapowiedział pan prezes, liczy, że w niedzielę, na kanwie dotychczasowych rozmów, będzie mógł zaprezentować pierwsze propozycje" - powiedział Fogiel.

To wszystko jest elementem dochodzenia do programu, który piszemy razem z Polakami i którym chcemy dla Polaków wygrać wybory

– podsumował poseł PiS.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#PiS #konwencja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo