Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kaczyński w Zielonej Górze o wielkim kłamstwie: Uczestniczyła w nim opozycja i część tzw. elit!

"Byliśmy oskarżani o ksenofobię, nacjonalizm, o wszelkiego rodzaju grzechy, które sprowadzają się do tego, że innych traktujemy jako obcych. To wszystko okazało się kłamstwem, bezczelnym kłamstwem!" - mówił Jarosław Kaczyński w Zielonej Górze. Prezes PiS podkreślił, że Polska mocno pomogła Ukrainie, a Polacy - uchodźcom z tego kraju, co burzy narrację niektórych środowisk.

Jarosław Kaczyński
fot. Twitter/PiS

Jarosław Kaczyński kontynuuje objazd po Polsce i spotkania z mieszkańcami różnych miejscowości. W sobotę najpierw pojechał do Legnicy, a następnie odwiedził Zieloną Górę, gdzie mówił m.in. o wielkiej pomocy, jakiej Polska udziela Ukrainie w czasie rosyjskiej agresji. 

- Pomagamy ze wszystkich sił, pierwsi wybraliśmy się do Kijowa, kiedy był niemal otoczony. Pierwsi pokazaliśmy, że możemy podtrzymywać stosunki z Kijowem, tak jakby tej wojny nie było

- wskazywał prezes PiS w swoim przemówieniu.

Kaczyński dodał, że w pomocy Ukrainie biorą udział najwyższe władze w państwie, ale też miliony Polaków, które przyjmują do własnych domów uchodźców z Ukrainy. - W Polsce jest w dalszym ciągu 2 miliony uchodźców i nie ma obozów dla uchodźców. To ewenement w skali światowej, możemy być z tego dumni - mówił Kaczyński. 

Szef partii rządzącej zauważył również jeszcze jeden istotny fakt. Kiedy polskie służby broniły granicy z Białorusią, niektóre organizacje i niektórzy politycy robili przygraniczne awantury, domagając się wpuszczenia nikomu nieznanych migrantów, będących pionkami w grze Alaksandra Łukaszenki. 

- Byliśmy oskarżani o ksenofobię, nacjonalizm, o wszelkiego rodzaju grzechy, które sprowadzają się do tego, że innych traktujemy jako obcych. To wszystko okazało się kłamstwem, bezczelnym kłamstwem! A w tym kłamstwie uczestniczyła znaczna część polskiej opozycji i tzw. "elit"

- powiedział Jarosław Kaczyński.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Zielona Góra #Jarosław Kaczyński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo