Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kaczyński o sprawie TVN: "To stacja chroniona przez naszego jedynego sojusznika". Co powiedziała mu Mosbacher?

- TVN jest stacją chronioną przez naszego największego i jedynego realnego sojusznika - powiedział dzisiaj podczas spotkania w Suwałkach prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Dodał, że rozmawiał na temat stacji m.in. z była ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher i przedstawiona przez nią argumentacja "była dość przekonująca".

Twitter.com/Prawo i Sprawiedliwość @pisorgpl

Jedno z pytań, odczytanych przez prowadzącego spotkanie w Suwałkach posła PiS Jarosława Zielińskiego, brzmiało: "dlaczego odpuściliście to, by z przestrzeni medialnej znikła toksyczna stacja".

- Powiem szczerze. TVN jest stacją chronioną przez naszego największego i jedynego realnego sojusznika

 – odparł prezes PiS.

- W starciu z Rosja nikt inny się nie liczy. Jedyną siłą, z którą Rosjanie się muszą liczyć, a nawet można powiedzieć, że się jej boją, są Amerykanie. A jest tak, że bronią TVN-u. Dlaczego? My nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć, bo TVN przecież został stworzony przez zwykłą agenturę ubecka czy wręcz sowiecką w Polsce – powiedział.

Dodał, że argumentację przedstawiła mu w prywatnej rozmowie ambasador USA Georgette Mosbacher.

- Nie będę tego powtarzał, bo to była prywatna rozmowa; prywatnych rozmów się nie przekazuje. Ale to było dość przekonujące i jeszcze nie takie najgorsze wytłumaczenie, bo niemające w istocie politycznego charakteru

 – powiedział.

W grudniu 2021 r. prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Nowelizacja miała według autorów uściślić obowiązujące od 2004 r. przepisy stanowiące, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, nieprzekraczającym 49 procent. Konsekwencje nowych przepisów dotyczyłyby Grupy TVN należącej do podmiotu spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego - amerykańskiego koncernu Discovery. Przeciwna nowelizacji była opozycja, odbywały się manifestacje, których uczestnicy apelowali do prezydenta o weto.(

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo