Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Cała Zjednoczona Prawica murem za ministrem Ziobro. Rzecznik PiS: „Będziemy dalej pracować dla Polski”

"Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zostanie obroniony w Sejmie przez całą Zjednoczoną Prawicę. (...) Wiemy, że minister Ziobro zostanie obroniony" - oznajmił, goszcząc dziś w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Rafał Bochenek. Polityk dodał, że sprawa ta była uzgadniana podczas wczorajszej narady klubu PiS.

Zbigniew Ziobro
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Minionej nocy sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wniosek złożyły kluby KO i Lewicy oraz koło Polska 2050.

Rzecznik PiS w rozmowie w PR 24 wyraził przekonanie, że podczas głosowania w Sejmie Zbigniew Ziobro "zostanie obroniony przez całą Zjednoczoną Prawicę".

"Wczoraj mieliśmy naradę klubową (...) Rozmawialiśmy też o tej sprawie. Nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że minister Ziobro zostanie obroniony i będziemy dalej pracować dla Polski"

- mówił.

"Nie mają programu, więc odwracają uwagę"

Według Bochenka, wniosek o odwołanie Ziobry "to próba odwrócenia uwagi od tego, że opozycja" - jego zdaniem - "nie ma dzisiaj programu i nie chce rozmawiać o konkretnych rozwiązaniach dla Polaków".

Rzecznik PiS zapewnił przy tym, że wszystkie ugrupowania tworzące Zjednoczoną Prawicę "idą w jednym kierunku".

"Jesteśmy szerokim obozem politycznym, szerokim namiotem, w którym jest miejsce dla różnych światopoglądów, różnych grup politycznych. (...) Jak to zawsze bywa przy dużym klubie parlamentarnym, głosów w poszczególnych sprawach jest bardzo dużo. Docieramy się. Natomiast ważne, że kiedy przychodzi moment głosowania to ustawy wspólnie przegłosowujemy i idziemy cały czas do przodu"

- powiedział Bochenek.

Wczoraj sejmowa komisja przez sześć godzin debatowała nad wnioskiem o odwołanie Ziobry. Ostatecznie za pozytywnym zaopiniowaniem wniosku o odwołanie Ziobry z funkcji szefa Ministerstwa Sprawiedliwości głosowało 13 posłów z komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Za negatywnym było 15 posłów, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Sejm ma debatować nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra Ziobry jeszcze dziś wieczorem. Wstępnie początek tej sejmowej debaty przewidziano na godz. 20.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wotum nieufności #Solidarna Polska #Prawo i Sprawiedliwość #PiS #Zbigniew Ziobro #opozycja #Zjednoczona Prawica

az
Wczytuję ocenę...
Komentarze (68)
Gall 13.12.2022 18:00
mogę ci też podać przepisy , które nie weszły bo były zbyt odważne i nie zostały zaakceptowane przez tych czy innych
Anonim 13.12.2022 14:32
Możecie mi podać przykłady przepisów prawnych wprowadzonych na wniosek Pana Ministra Ziobry, takich, które są korzystne dla obywateli?
Anonim 13.12.2022 15:18
Dla obywateli zjednoczonej prawicy
Amonin 13.12.2022 15:21
Nie wiem, nie znam, ale na wyróżnienie zasługuje pomysł, aby pomówiony przez organy miał udowodnić swoją niewinność (zamiast udowadniania mu winy).
Anonim 13.12.2022 15:28
A mozesz mi podać przykłady niekorzystnych przepisów Pana Ministra Ziobry,i wniosków opozycji korzystnych dla obywateli ?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo