Wsparcie dla dzieci. Rusecka porównała oferty PiS i PO. "Warto przypomnieć"

6300 złotych rocznie z programów rządowych trafia do rodziców na rzecz każdego dziecka. Przypomniała to z okazji Dnia Dziecka poseł PiS Urszula Rusecka. Polityk podkreśliła, że pomimo hucznych deklaracji Platformy, pokazali oni swoją ofertę dla najmłodszych za czasów, gdy rządzili. A ta oferta to... 0 złotych!

Urszula Rusecka
Twitter/@KancelariaSejmu

4 czerwca ulicami Warszawy ma przejść "marsz Tuska". Politycy Platformy Obywatelskiej jeszcze mocniej starają się przekonać niezdecydowanych, aby dołączyli do wydarzenia. Tym razem okazją stał się wypadający 1 czerwca Dzień Dziecka, a głos zabrał sam szef PO, który przekonuje, że to dla dobra dzieci organizowany jest pochód. W tym kontekście warto przypomnieć, co dla dzieci ma przygotowane ewentualny przyszły premier. Legalna aborcja do 12 tygodnia życia - to jeden z głównych postulatów PO. 

A co z faktycznym wsparciem?

Do dzisiejszego święta odniosła się także poseł Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka. Z tej okazji przypomniała jak wyglądało wsparcie dzieci w latach 2007-2015, a jak za obecnej władzy.

Polityk przekazała, że jeszcze w 2015 roku z programów rządowych dla dzieci przeznaczanych było 0 zł. Dzięki wprowadzeniu świadczeń, rocznie na jedno dziecko rodzic otrzymuje 6300 zł. "A w roku 2024 dzięki wprowadzeniu 800 plus będzie to 10 ty. zł rocznie na jedno dziecko" - zapewnia Rusecka.

"A to tylko ułamek wsparcia od Państwa jakie dzieciom zapewnił rząd PiS. W czasach rządów PO była to stabilna wysokość 0 zł"

– podkreśla polityk.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Dzień Dziecka #aborcja

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo