Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Wąsik, Kamiński, Obajtek. Najbardziej atakowani w kampanii politycy PiS osiągnęli wyborczy sukces

Trzej politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy byli najbardziej atakowani w kampanii wyborczej, osiągnęli wyborczy sukces. Jak wynika z exit poll, Maciej Wąsik, Mariusz Kamiński i Daniel Obajtek zostaną europosłami.

Maciej Wąsik, Mariusz Kamiński, Daniel Obajtek
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

W wyborach do Parlamentu Europejskiego KO zdobyła 38,2 proc. głosów, PiS - 33,9 proc., Konfederacja - 11,9 proc., Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) - 8,2 proc., a Lewica - 6,6 proc. - wynika z badania exit poll Ipsos.

Zgodnie z opublikowanymi wynikami sondażowymi do PE z listy PiS dostali się: Beata Szydło, Patryk Jaki, Dominik Tarczyński, Daniel Obajtek, Jadwiga Wiśniewska, Mariusz Kamiński, Marlena Maląg, Joachim Brudziński, Adam Bielan, Maciej Wąsik, Anna Zalewska, Tobiasz Bocheński, Waldemar Buda, Kosma Złotowski i Piotr Müller. Prawdopodobnie mandat europosła zdobyli: Michał Dworczyk, Arkadiusz Mularczyk, Jacek Ozdoba oraz Bogdan Rzońca.

Najbardziej atakowani jadą do Brukseli

Zgodnie z exit poll Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 19 mandatów w europarlamencie. Zdobyli je także najbardziej atakowani w kampanii wyborczej politycy. Pod szczególnym ostrzałem "uśmiechniętej koalicji" 13 grudnia byli posłowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik. Nie tylko kwestionowano potwierdzony przez Sąd Najwyższy ich poselski status, ale też wypominano, że trafili do więzienia za walkę z korupcją.

Jak się okazało, Kamiński i Wąsik dziś triumfują - z polskiego Sejmu przeniosą się do europarlamentu.

Szczególnie atakowany był też Daniel Obajtek. Były szef Orlenu był szczególnie ścigany przez prorządowe media, które chciały "udowodnić", że Obajtek gdzieś się ukrywa, choć prowadził kampanię na Podkarpaciu. I są tego efekty w postaci mandatu europosła. 

Wniosek? Hejt i nienawiść nie są dobrym sposobem na kampanię wyborczą. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Maciej Wąsik #Mariusz Kamiński #Daniel Obajtek #wybory

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo