Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Szykuje się Polexit? Bzdura! Terlecki odpowiada opozycji i TVN: Polska była, jest i będzie członkiem UE

Sporo emocji - zwłaszcza po stronie polityków opozycji i wśród dziennikarzy TVN24 wywołały słowa Ryszarda Terleckiego wypowiedziane na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Wicemarszałek Sejmu postanowił dosadnie odpowiedzieć swoim krytykom. „Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24” – oznajmił wicemarszałek Terlecki.

fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Terlecki postanowił zabrać głos w związku z reakcją na jego wypowiedź podczas Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Wicemarszałek Sejmu odnosząc się do niedawnych decyzji Komisji Europejskiej, mówił m.in.: 

„Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych”
- mówił.

Odnosząc się do Brexitu mówił:

Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla Unii jest bardzo silne, dla uczestnictwa w Unii, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i co ograniczy nasz rozwój.
- podkreślił wtedy wicemarszałek. 

W reakcji na te słowa, politycy opozycji wraz z częścią dziennikarzy zaczęli lansować teorię o rzekomym Polexicie, czyli planach opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej.

Ryszard Terlecki postanowił jednak w mocnych słowach wyjaśnić swoim krytykom, czego dokładnie dotyczyła jego wypowiedź. Zwrócił przy tym uwagę, że Polexit to w rzeczywistości wymysł polityków totalnej opozycji i dziennikarzy TVN24.

Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24. Dziś trwa walka o to czy UE będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję. Wierzę, że obecny marazm i kryzys UE uda się przełamać.
- napisał w czwartek na Twitterze wicemarszałek Terlecki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo