Szykuje się Polexit? Bzdura! Terlecki odpowiada opozycji i TVN: Polska była, jest i będzie członkiem UE

Sporo emocji - zwłaszcza po stronie polityków opozycji i wśród dziennikarzy TVN24 wywołały słowa Ryszarda Terleckiego wypowiedziane na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Wicemarszałek Sejmu postanowił dosadnie odpowiedzieć swoim krytykom. „Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24” – oznajmił wicemarszałek Terlecki.

fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Terlecki postanowił zabrać głos w związku z reakcją na jego wypowiedź podczas Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Wicemarszałek Sejmu odnosząc się do niedawnych decyzji Komisji Europejskiej, mówił m.in.: 

„Powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych”
- mówił.

Odnosząc się do Brexitu mówił:

Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla Unii jest bardzo silne, dla uczestnictwa w Unii, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i co ograniczy nasz rozwój.
- podkreślił wtedy wicemarszałek. 

W reakcji na te słowa, politycy opozycji wraz z częścią dziennikarzy zaczęli lansować teorię o rzekomym Polexicie, czyli planach opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej.

Ryszard Terlecki postanowił jednak w mocnych słowach wyjaśnić swoim krytykom, czego dokładnie dotyczyła jego wypowiedź. Zwrócił przy tym uwagę, że Polexit to w rzeczywistości wymysł polityków totalnej opozycji i dziennikarzy TVN24.

Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24. Dziś trwa walka o to czy UE będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję. Wierzę, że obecny marazm i kryzys UE uda się przełamać.
- napisał w czwartek na Twitterze wicemarszałek Terlecki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

 

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Komentarze (143)
Anonim 09.09.2021 19:53
Fake news "Faktu"! Tabloid donosił o lądowaniu Elżbiety Witek w Karpaczu, tymczasem marszałek Sejmu w ogóle tam nie było !!
angelo 09.09.2021 19:44
POLSKA TYLKO DLA POLSKICH MEDIÓW . tvnEXIT . Won z Polski .
Anonim 09.09.2021 18:49
Dlaczego nie , spadajmy z burdelu jełopejskiego faszystow komuchow w skorze baranka wizjonerow ludobojcow.
Anonim 09.09.2021 23:35
To spadaj bolszewiku. Nikt cie tu nie trzyma
Ewa Gilles 09.09.2021 18:41
  • Komentarze: 4263
Eurokomuna i eurozłodzieje pokroju niejakiej Jurowej spiknęli się z KO (Komunistycznymi Oszustami) i chcą zrobić skok na kasę.Program odbudowy Polski mają w czerwonych sowieckich dupach. Im zależy tylko na tym, żeby kolejny rząd Tuska 90% polskiej kasy znowu przekręcił do spółki z unijnymi eurodeputowanymi, zamawiając towary i usługi, najlepiej z Niemiec.Jeżeli tak ma wyglądać Unia Europejska, to lepiej stworzyć UNIĘ BIS do spółki z Angolami, Włochami Państwami Międzymorza, z Węgrami i np. TURCJĄ.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo