Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Skandaliczna postawa opozycji w Sejmie. Szynkowski vel Sęk w szoku: „Głęboka konfuzja”

Przedstawiciele opozycji zerwali kworum obrad Sejmu, by nie głosować nad uchwałą uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. - To wprowadziło mnie w głęboką konfuzję - podkreślił minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk. Choć odniesienie do katastrofy smoleńskiej znalazło się w rezolucjach instytucji międzynarodowych, to politykom Platformy Obywatelskiej i reszcie opozycji to nie pasuje.

Szymon Szynkowski vel Sęk
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wczoraj Sejm miał głosować nad uchwałą uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Podczas wieczornej debaty reprezentanci klubów zgodnie wyrazili poparcie dla uchwały. W debacie do projektu uchwały została zgłoszona poprawka PiS dotycząca m.in. katastrofy smoleńskiej. Poprawka wywołała sprzeciw opozycji. Posłowie opozycji zerwali kworum, w efekcie nie odbyło się głosowanie nad uchwałą.

Szynkowski vel Sęk powiedział dziennikarzom w Sejmie, że zachowanie opozycji wprowadziło go w głęboką konfuzję.

- Przybyłem na głosowanie prosto z lotniska, by zagłosować nad niezwykle istotnym projektem uchwały, który jest istotny w kontekście wysłania sygnału ze strony polskiego parlamentu o tym, że Rosja jest państwem terrorystycznym

 - zaznaczył minister ds. europejskich.

- Jestem tym bardziej zaskoczony tą postawą, że instytucje międzynarodowe, m.in. Parlament Europejski w roku 2015, później Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy w październiku 2018, później Parlament Europejski w kolejnej rezolucji przyjętej kilka dni temu, w rezolucjach, które potępiały Rosję za jej działania - oczywiście w roku 2015 to była łagodniejsza treść - ale już wówczas było w treściach rezolucji odniesienie do katastrofy smoleńskiej

 – stwierdził Szynkowski vel Sęk.

Okazuje się, że w polskim Sejmie takie odniesienie znaleźć się nie może. W instytucjach międzynarodowych nie budzi to żadnych niejasności, w polskim parlamencie powoduje to, że opozycja zrywa kworum” – podkreślił minister.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#opozycja #Sejm #Szymon Szynkowski vel Sęk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo