Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

Sejm to nie miejsce na show. Prezes Kaczyński dla TV Republika: Złożymy wniosek o odwołanie marszałka Hołowni

- Za jakiś czas złożymy wniosek – bez względu na jego szansę – o odwołanie marszałka Hołowni, bo to jest po prostu skandal, żeby ktoś taki był marszałkiem Sejmu i żeby cały ten normalny porządek pracy był w ten sposób zakłócany - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z reporterem TV Republika. Lider PiS poinformował ponadto, że jego formacja poprze wniosek o odwołanie Krzysztofa Bosaka z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Jarosław Kaczyński
TV Republika - Youtube.com

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun przy pomocy gaśnicy proszkowej zgasił zapalone w Sejmie świece chanukowe, a następnie pojawił się na mównicy sejmowej, gdzie wygłosił antysemickie wystąpienie. Po tym wydarzeniu marszałek Sejmu wykluczył go z obrad i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu wniosku do prokuratury o zakłócanie obrządku religijnego. Hołownia ogłosił także, że Prezydium Sejmu ukarało posła Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące i całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że dużą część winy za te wydarzenia ponosi obecna większość sejmowa. Podobnego zdania jest prezes tej formacji Jarosław Kaczyński, który podzielił się nim w rozmowie z reporterem TV Republika. 

 - Poseł Braun był nie tylko tolerowany przez obecne władze Sejmu - była też wspierania Konfederacja, ona ma przedstawiciela w Kancelarii Sejmu, my nie – ale można powiedzieć, że był używany. Przecież ten atak na marszałek Witek był z całą pewnością uzgodniony, to było widać gołym okiem - zaznaczył. 

- Od kilkunastu lat, od tego przemówienia Tuska o moherowych beretach, w Polsce niszczy się podstawy kultury politycznej i kultury w ogóle, choćby kultury języka. Niszczy się podstawy naszej cywilizacji. I takie zachowania są elementem tego procesu, który w tej chwili trwa, w ramach którego to wszystko się zawala. To jest w interesie pewnych sił a obecna koalicja – często być może nawet nieświadomie – te siły reprezentuje, chociaż oczywiście czołówka doskonale wie o co chodzi, ale ci inni być może nie rozumieją tego, nie wiedzą tego. Mieliśmy tutaj tego efekt 

– mówił. - Poza tym jest sprawa wyjątkowo wręcz nieudanego wyboru marszałka Sejmu. Obecny marszałek jest showmanem, ale Sejm to nie show. On bez przerwy urządza sobie show w Sejmie i to też prowadzi do rozprężenia i tego typu skutków - dodał.

Jarosław Kaczyński został zapytany przez reportera TV Republika o to, czy Prawo i Sprawiedliwość poprze wniosek posłanki Lewicy Anny-Marii Żukowskiej o odwołanie Krzysztofa Bosaka o odwołanie z funkcji wicemarszałka Sejmu. – Poprzemy, ale przede wszystkim teraz czy za jakiś czas złożymy wniosek – bez względu na jego szansę – o odwołanie marszałka Hołowni, bo to jest po prostu skandal, żeby ktoś taki był marszałkiem Sejmu i żeby cały ten normalny porządek pracy był w ten sposób zakłócany - stwierdził. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Jarosław Kaczyński #TV Republika #Grzegorz Braun #Szymon Hołownia #Krzysztof Bosak

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wideo