Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Sejm rozpoczął obrady. Zajmie się wotum nieufności dla Bodnara

Sejm, który w czwartek po godz. 9.00 wznowił obrady zajmie się wnioskiem PiS o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Posłowie wysłuchają również informacji prezesa Rady Ministrów ws. działań rządu w związku z protestem rolników.

Sejm RP
@KancelariaSejmu - twitter.com

O złożeniu wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara w drugiej połowie stycznia poinformował szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Poseł wówczas stwierdził, że Bodnar jest drugim obok szefa resortu kultury Bartłomieja Sienkiewicza "domykaczem systemu w państwie Donalda Tuska".

W środę komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała dla Sejmu wniosek o odwołanie Adama Bodnara z funkcji szefa MS. Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się bezpośrednio po debacie.

Posłowie będą też głosować nad wnioskami o odrzucenie w pierwszym czytaniu dwóch obywatelskich projektów ustawy - Tak dla rodziny, nie dla gender oraz nad nowelizacją Prawa o zgromadzeniach.

Odbędzie się także głosowanie nad projektem nowelizacji Prawa farmaceutycznego, dotyczącym tzw. tabletki dzień po; rządowa nowelizacja przewiduje, że bez recepty dostępny będzie dla osób powyżej 15 lat jeden z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu). Tabletkę z nim (ellaOne) należy zażyć jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku, maksymalnie do 120 godzin od współżycia. Antykoncepcja awaryjna, potocznie nazywana tabletką "dzień po", stosowana jest już po odbytym stosunku seksualnym, który był niezabezpieczony lub gdy inne zastosowane metody antykoncepcji okazały się niewystarczające. Zapobiega ona zapłodnieniu przez blokowanie lub opóźnianie owulacji. Nie powoduje ona przerwania istniejącej ciąży.

Posłowie uzupełnią też skład komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych; w minionym tygodniu komisja wykluczyła ze swojego składu posła PiS Pawła Jabłońskiego.

Sejm wysłucha również informacji prezesa Rady Ministrów w sprawie działań rządu w związku z protestem rolników w Polsce oraz informacji o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie lipiec-grudzień 2023 r. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo