Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Sejm odrzucił rządowy projekt ustawy o wsparciu odbiorców energii. Obniżki tylko na pół roku?

Posłowie zadecydowali dziś o dalszych pracach nad ustawą o wsparciu odbiorców energii, w wersji przygotowanej przez rządową większość. Jednocześnie odrzucono rządowy projekt Prawa i Sprawiedliwości.

Sejm
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Za odrzuceniem rządowego projektu głosowało 239 posłów, 178 było przeciw, a 16 się wstrzymało. Podobnie - lecz w drugą stronę - wyglądało głosowanie nad odrzuceniem projektu firmowanego do niedawna przez Paulinę Hennig-Kloskę (Polska 2050). Odrzucić chciało go 177 posłów, wstrzymało się 17, a przeciwko odrzuceniu było 239 osób.

Sejmowe komisje energii, klimatu i aktywów oraz finansów publicznych maja zająć się poselskim projektem jeszcze dziś. Odrzucony przez Sejm w I czytaniu projekt rządu Mateusza Morawieckiego zakładał przedłużenie na cały 2024 rok, a projekt poselski - tylko do końca czerwca.

"Nie będzie obniżek cen energii przez cały 2024 rok. PO Odrzuciła przewidujący to rządowy projekt ustawy" - napisał b. minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. 

Głosowanie skomentowali także inni politycy Zjednoczonej Prawicy. "Jednocześnie procedują dalej ustawę wiatrakową, w której poza wieloma wrzutkami jest zamrożenie cen tylko na pół roku, czyli do wyborów do PE" - napisał Sebastian Kaleta.

 

 

 

Oglądaj TV Republika na YouTube

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Sejm #wsparcie #ceny energii #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo