Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Sasin kontra fałszywi obrońcy węgla. „Proszę mi przypomnieć, droga opozycjo…” ZOBACZ mocne wystąpienie

"Proszę mi przypomnieć, droga opozycjo, czy to nie wy byliście tymi, którzy chcieli likwidować polskie górnictwo?" - pytał wicepremier, szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin. Przypomniał, że to opozycja domaga się odejścia od węgla i przejścia na energetykę odnawialną. "To jest wasze prawdziwe oblicze, a nie fałszywa maska obrońców węgla" - powiedział Sasin.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Na wstępie środowych obrad Sejmu politycy opozycji zarzucali rządowi, że wiedział o tym, że w Polsce może zabraknąć węgla, ale nic w tej sprawie nie zrobiono.

Kiedy KE chciała zamknąć nam elektrownię w Turowie i kopalnie węgla, to wtedy wasi politycy, pan Trzaskowski, inni, mówili że trzeba to natychmiast wykonać. To jest wasze prawdziwe oblicze, a nie dzisiaj fałszywa maska obrońców węgla

- przypomniał opozycji Jacek Sasin.

Ale przyjmuję to za dobrą monetę, że się nawróciliście, że dzisiaj jesteście prowęglowi, że dzisiaj dostrzegacie, że węgiel jest potrzebny. To dobry znak. Mam nadzieję, że będziecie nas mocno wspierać we wszystkich działaniach, które już uruchomiliśmy, żeby inwestować w górnictwo, otwierać nowe ściany, nowe szyby, budować nowe kopalnie, że pojedziecie z nami do UE, KE i nam w tym pomożecie, przekonać w Brukseli, że to dzisiaj jedyna droga dla Polski i dla Europy

- dodał.

Później wicepremier Sasin postanowił przypomnieć politykom opozycji kilka faktów z przeszłości i wskazał, jak nagle zmieniło się ich podejście do kwestii węgla.

Proszę mi przypomnieć, droga opozycjo, czy to przypadkiem nie wy byliście tymi, którzy chcieli likwidować polskie górnictwo? Czy to przypadkiem nie za waszych rządów prezesi spółek węglowych położyli te kopalnie, o czym mówiła wasza wicepremier Bieńkowska w Sowa & Przyjaciele? Czy to przypadkiem nie wy od wielu lat atakujecie nas właśnie za to, że zbyt wolno, tak, 7 lat, droga opozycjo. Wy nas atakujecie przez 7 lat że rzekomo zbyt wolno odchodzimy od węgla. Przecież to wy cały czas mówiliście, że powinniśmy od węgla odchodzić natychmiast, że trzeba zamykać kopalnie jak najszybciej, że trzeba tylko i wyłącznie OZE.
- mówił Sasin.

Cała wypowiedź wicepremiera Jacka Sasina w wideo poniżej.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo