Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Przerost ego i ogromny tupet". Żaryn krytykuje Hołownię za "polityczną wendettę" wobec Kamińskiego i Wąsika

Działania przeciwko ministrom Kamińskiemu i Wąsikowi wyglądają jak polityczna wendetta, która jest prowadzona ze złamaniem wszelkich zasad przyzwoitości. [...] Widać, że pan marszałek Szymon Hołownia ma przerost ego i ogromny tupet, skoro w sprawach tak skomplikowanych, precedensowych na wielu poziomach, wypowiada się do tego stopnia kategorycznie - komentował na antenie Telewizji Republika Stanisław Żaryn, były zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Szymon Hołownia
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego uchyliła w piątek postanowienie marszałka Sejmu Szymona Hołowni w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu posła Mariusza Kamińskiego. Wczoraj analogicznie uchylono postanowienie marszałka w stosunku do Macieja Wąsika.

Sprawę komentował na antenie Telewizji Republika Stanisław Żaryn, były zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

- Decyzja Sądu Najwyższego przywraca na nogi całą logikę ustrojową – przyznał.

To, co istotne - jak mówił - to nie sama decyzja o przywróceniu mandatów poselskich, ale też argumentacja (sądu -red.).

- Ostatni komunikat ws. ministra Macieja Wąsika wskazuje, że jemu przywrócono mandat, bo Sąd Najwyższy uznał, że - w związku z ułaskawieniem pana prezydenta - wyrok, który zapadł, nie wywołuje żadnych skutków formalno-prawnych

- mówił.

I dalej: „mamy do czynienia ze wskazaniem, że w związku z ułaskawieniem prezydenckim panowie mają prawo być w Sejmie, mogą korzystać ze wszystkich praw wybieralności. To kluczowa sprawa”.

Zdaniem Żaryna „udało się obronić logikę i przyzwoitość w tej sprawie, bowiem działania przeciwko ministrom Kamińskiemu i Wąsikowi wyglądają jak polityczna wendetta, która jest prowadzona ze złamaniem wszelkich zasad przyzwoitości, nawet czysto ludzkiej”.

- Widać, że pan marszałek Szymon Hołownia ma przerost ego i ogromny tupet, skoro w sprawach tak skomplikowanych, precedensowych na wielu poziomach, wypowiada się do tego stopnia kategorycznie

- podsumował.

 



Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

 

#Szymon Hołownia #Maciej Wąsik #Mariusz Kamiński #Stanisław Żaryn

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo