Setki tysięcy imigrantów wjadą do Polski. Dziesiątki milionów do Europy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Polityk KO porównał PiS do nowotworu. Może pożałować swoich słów. Będzie wniosek o ukaranie

Posłanki PiS w imieniu klubu zapowiedziały złożenie wniosku do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posła KO K. Łuczaka. Porównywanie innych ludzi do nowotworu jest absolutnie haniebne, a słowa te są niegodne posła na Sejm - mówiła szefowa minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka. - Politycy Platformy Obywatelskiej, przejdźcie do odpowiedniego poziomu debaty publicznej - zaapelowała posłanka PiS Katarzyna Sójka.

Wniosek o ukaranie posła KO
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

W czwartek w Sejmie podczas debaty nt. refundacji in vitro poseł KO Krystian Łuczak zaczął swoje wystąpienie od słów o tym, że "PiS jest jak nowotwór, jak raczysko, które toczyło nasz kraj, które dewastowało każdy obszar życia naszego państwa, szczególnie jeśli chodzi o politykę społeczną".

Do tej wypowiedzi na konferencji prasowej odniosły się posłanki PiS, zapowiadając skierowanie w tym dniu wniosku o ukaranie posła do Komisji Etyki Poselskiej. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka powiedziała, że porównywanie innych ludzi do nowotworu jest "absolutnie haniebne", a słowa te są "niegodne posła na Sejm".

Jako klub PiS składamy w tej sprawie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie pana posła Krystiana Łuczaka i mam nadzieję, że to będzie jasny sygnał, że nie zgadzamy się na to, by w debacie publicznej pojawiały się podobne określenia. Wiemy, że temperatura sporu politycznego czasami bywa wysoka, ale zachowajmy szacunek do siebie nawzajem

– powiedziała Gembicka.

Poseł Katarzyna Sójka podkreśliła, że niedawno podobną do Łuczaka wypowiedź sformułowała poseł KO Karolina Pawliczak, która mówiła "w sposób obrażający nie tylko pacjentów onkologicznych, ale również wyborców Prawa i Sprawiedliwości".

"Jeżeli chcemy mówić o onkologii, o nowotworach, mówmy w kontekście ochrony zdrowia (...) politycy Platformy Obywatelskiej, przejdźcie do odpowiedniego poziomu debaty publicznej. Nie obrażajcie polityków PiS, ale przede wszystkim nie obrażajcie i nie pogardzajcie naszymi wyborcami i nie wykorzystujcie pacjentów onkologicznych do waszego języka, waszej propagandy"

- zaapelowała Sójka.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP,

 

#wybory 2023 #wniosek #Sejm #PiS #KO

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo