Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Platforma dalej broni Budki? Neumann przyznaje: Nie byłem zwolennikiem tej kandydatury

Spotkania parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej nie było końca. Po długich rozmowach, dziennikarze usłyszeli tylko lakoniczne zapewnienia o przyszłości partii. - Rozmowy o tym, że jutro skończy się kadencja Borysa Budki są absurdalne, trwa jego kadencja i musi ustać jako szef Platformy, a my musimy ustać z nim jako szefem PO - zapewnił Sławomir Neumann, odnosząc się do wtorkowych rozmów w ugrupowaniu.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

We wtorek blisko sześć godzin trwało spotkanie parlamentarzystów PO w Warszawie. Po jego zakończeniu prawie wszyscy uczestnicy wyszli razem, a dla oczekujących mediów wypowiedzieli się przewodniczący PO Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Obaj wygłosili krótkie oświadczenie i nie odpowiadali na pytania dziennikarzy. - Wychodzimy z tego spotkania bardzo wzmocnieni, wzmocnieni wspólnymi planami na przyszłość, wychodzimy również przekonani o tym, że musimy budować silną Platformę Obywatelską - mówił Budka.

Neumann pytany, jaki plan na przyszłość nakreślił Budka i czy to spotkanie oczyściło atmosferę w PO i partia rzeczywiście wychodzi z tej rozmowy wzmocniona, odparł:

"dobre spotkanie, szczera rozmowa, więc pewnie jakiś sposób oczyszczenia atmosfery też. Plany na przyszłość, które mamy to aktywność już w terenie, spotkania i ruszenie w Polskę".

Neumann dopytywany, czy w PO podważane jest przywództwo Budki, czy jednak po spotkaniu większość członków PO wyraża przekonanie, że Budka jest najlepszym szefem Platformy, odpowiedział:

"Jeżeli ktoś to podważał to były to pojedyncze osoby. Prawda jest oczywista, Borys wygrał wybory i ma kadencję, którą rozpoczął, więc to w ogóle są absurdalne rozmowy o tym, że teraz, nie wiem, np. jutro skończy się kadencja Budki. Nie skończy się, ona trwa i Borys musi ustać jako szef Platformy, a my musimy ustać z nim jako szefem Platformy".

"Nie byłem zwolennikiem tej kandydatury"

- Dla mnie to było oczywiste od zawsze, od momentu, kiedy wygrał wybory. Ja nie byłem zwolennikiem tej kandydatury, pracowałem z Tomaszem Siemoniakiem nad jego kandydaturą, Platforma wybrała Borysa i szanujemy to i koniec. Te głosy, które przebijały się o tym, że trzeba skrócić kadencję Borysa to były nieliczne głosy w PO i one cały czas nieliczne są - podkreślił Neumann.

Trzaskowski tłumaczył się z Campusu Polska Przyszłości

Zaznaczył, że odbyła się również rozmowa z Rafałem Trzaskowskim, który - jak powiedział Neumann - zadeklarował, że jego "różne aktywności zewnętrzne" mają być skoordynowane z Platformą.

Dopytywany, czy na spotkaniu były pretensje do Trzaskowskiego, że buduje alternatywę dla PO, odparł, że nie były to pretensje, tylko były obawy i głosy proszące o wyjaśnienie.

- Rafał wczoraj całą sytuację wyjaśniał, część osób z nim związanych także, że te intencje są czyste i to jest raczej poszerzanie bazy niż jakaś próba szukania czegoś nowego (...). Ma być dobra współpraca z PO, z Borysem Budką

- powiedział Neumann.Pytany o kwestię wykluczenia posłów Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego odparł, że w tej sprawie "przełomu nie ma" i część członków PO twierdzi, że była to słuszna decyzja, a część, że było to działanie zbyt pochopne. - Procedury trwają, kolejnym ewentualnym krokiem jest odwołanie do sądu koleżeńskiego (...) ja sam namawiałem, żeby się odwołali - powiedział Neumann.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#polityka #parlament

am
Wczytuję ocenę...
Komentarze (32)
eusebio 19.05.2021 21:08
Zostawcie Budkę w spokoju. Nikt tak pięknie nie wyprowadzi sztandaru.
angelo 19.05.2021 18:29
Ja też jestem , aby pozostał . Przynajmniej będzie wesoło . Chłoptaś w krótkich spodenkach pasuje tam ja ulał .
Anonim 19.05.2021 16:09
Czy to prawda ze w Polsce zabraklo w sklepach zyletek, bo wykupili wszystkie lewactwo, zydo - komuna, wiesniaki, pedaly i konfederacja.......BIEDACTWO SIE POCHLASTA.....Brawo Kaczynski,,,,URATOWALES POLSKE PRZED ISLAMEM. W USA zyje juz tylko 50% Polakow, i patriotow,,,,,Za 10 lat nie bedzie w USA Polskich Kosciolow, i Polskich klubow. DRUGIE 50% JAK NA DZISIAJ TO LEWACTWO, ZYDO - KOMUNA, I PEDALSTWO. Glosowali na Bidena, ogladaja TVN, czytaja Onet.pl. PLUJA NA POLSKI RZAD, i Kaczynskiego. Starzy odchodza, i juz nie ma mlodej POLONII, bo maja w dupie Polske....... W USA polonus sprzeda polonusa za $1. Ratujcie Polske przed zaraza gorsza niz PANDEMIA. Przypominam ze dzieki Schetynie, w Brukseli macie lewactwo, zydostwo, komuchow, pedalow, i wiesniakow z Polski.
Johan1 19.05.2021 14:43
Mam nadzieję że nawzajem się powycinają dla dobra społeczeństwa.
Anonim 19.05.2021 14:34
Szuja z szują walczy i szuja szui wykańcza! Tkie jest całe złodziejsko szujowskie PO, GAWNO!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo