Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Orlen nie pokaże raportu kwartalnego, bo nie! Obajtek w TV Republika: Nie sądzę, by były to imponujące wyniki

"Powiedzmy szczerze, nie ma żadnego zarządzania, tu się tylko zwalnia ludzi, spółka jest sparaliżowana, nie są podejmowane decyzje" - tak o obecnej sytuacji Orlenu mówił w Telewizji Republika były prezes spółki, a obecnie europoseł PiS Daniel Obajtek. Skomentował również dzisiejszy - zdumiewający! - komunikat Orlenu.

Orlen
Maciej Luczniewski - Gazeta Polska

Orlen poinformował dziś, że raport kwartalny za drugi kwartał 2024 roku... nie będzie publikowany. I tyle! Lakoniczny komunikat spółki wywołał spore poruszenie w sieci. 

"Nie sądzę, by były imponujące wyniki"

Orlen nie pokaże wyników finansowych za drugi kwartał 2024 roku. Skąd ta tajemniczość? Dlaczego Orlen utajnia swoje wyniki finansowe? Mówił o tym w Telewizji Republika były prezes spółki, a obecnie europoseł PiS Daniel Obajtek w rozmowie z red. Katarzyną Gójską.

- Myśmy stosowali inną zasadę, nie podaje się kwartalnie, tylko za pierwsze półrocze. My generalnie robiliśmy to w lipcu, czasami na początku sierpnia - powiedział Obajtek.

Czy powodem niepublikowania raportu mogły być kiepskie wyniki? W ocenie europosła Obajtka, to możliwe.

Nie sądzę, by były to imponujące wyniki, bo widzimy, jakie mieli wyniki za pierwszy kwartał (...) Pokazane jest tragiczne zarządzanie spółką. Powiedzmy szczerze, nie ma żadnego zarządzania, tu się tylko zwalnia ludzi, spółka jest sparaliżowana, nie są podejmowane decyzje. Bawią się tak naprawdę ze społeczeństwem, tymczasem podnoszą ceny gazu i energii elektrycznej

– powiedział Obajtek.

Orlen jest zajęty szukaniem haków na Obajtka. Faktycznym prezesem zarządu jest pan Krawiec, który pracuje w Orlenie za podobne pieniądze jak członek zarządu. 

– dodał.

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: Telewizja Republika

 

#Daniel Obajtek #Orlen

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo