Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Posłanka PiS: Nawet sympatyzujące z Tuskiem media są zdania, że zamach dokonany na media jest bezprawny

- Dokonujecie państwo siłowego przejęcia mediów, co jest całkowicie bezprawne, niezgodne z konstytucją. Nawet te media, które sprzyjały wam zawsze i sprzyjają, są bardzo krytyczne wobec tego, co robicie. Przeczytajcie sobie wywiad z panem profesorem Ryszardem Piotrowskim, wybitnym konstytucjonalistą, który udzielił wywiadu dla Onetu i zobaczcie, jak krytycznie podchodzi do tego, co robicie - powiedziała w Sejmie posłanka PiS Maria Koc.

Maria Koc
Sejm TV - Sejm TV

Donald Tusk przystąpił do realizacji swojego planu siłowego przejęcia mediów publicznych z całkowitym ignorowaniem polskiego prawa. Nowy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz na podstawie uchwały zaczął realizować scenariusz bezprawnego przejęcia mediów przy pomocy metod nieznanych cywilizowanemu światu i przywołujących wspomnienia czasów komunizmu. 

Głos w sprawie podczas sejmowego wystąpienia zabrała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Koc. - Dokonujecie państwo siłowego przejęcia mediów, co jest całkowicie bezprawne, niezgodne z konstytucją. Nawet te media, które sprzyjały wam zawsze i sprzyjają, są bardzo krytyczne wobec tego co robicie. Przeczytajcie sobie wywiad z panem profesorem Ryszardem Piotrowskim, wybitnym konstytucjonalistą, który udzielił wywiadu dla Onetu i zobaczcie, jak krytycznie podchodzi do tego, co robicie - zauważyła. 

O co chodzi? Na portalu Business Insider należącym do grupy Ringier Axel Springier (podobnie jak Onet) pojawił się wywiad z profesorem Ryszardem Piotrowskim, który mocno skrytykował działania rządu Tuska w sprawie jego bezprawnego przejmowania mediów publicznych. "Działania ministra nie są oparte na wystarczających podstawach prawnych. Należało najpierw wykonać wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2016 r., a potem dopiero przystępować do ewentualnych działań dotyczących zarządu i rad nadzorczych, ale w zgodzie z obowiązującym prawem. Tego wyroku do dziś jednak jeszcze nikt nie wykonał. Chodzi o to, że 13 grudnia 2016 r. Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjne pozbawienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji udziału w powoływaniu i odwoływaniu władz mediów publicznych" - powiedział on. "Koalicja może działać tylko w granicach, jakie wyznacza konstytucja. Trzeba zatem uwzględniać stanowisko prezydenta, który jasno napisał w liście do marszałka Szymona Hołowni, że należy przestrzegać prawa. A przestrzeganie prawa oznacza to, co powiedziałem wyżej. Obowiązująca konstytucja wyznacza granice działania władzy, a prawa nie pisze się na wiecach wyborczych. Trzeba zmienić ustawę i zrobić to na tyle przyzwoicie i przekonująco, żeby uzyskać poparcie prezydenta" - dodał. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #Maria Koc #Onet #media #Wolne Media #TVP #zamach

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo