Komisja ds. zbadania rosyjskich wpływów. Kandydatów zgłosił tylko PiS! LISTA NAZWISK

Klub Prawa i Sprawiedliwości zgłosił 9 kandydatów do komisji ds. badania wpływów rosyjskich; żaden inny klub parlamentarny nie zgłosił kandydatów - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu. Polska Agencja Prasowa, powołując się na swoje źródła, podaje zgłoszone nazwiska.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Komisja ds. zbadania rosyjskich wpływów powstanie w Sejmie
Krzysztof Sitkowski

31 maja weszła w życie - powstała z inicjatywy PiS, przy sprzeciwie opozycji - ustawa o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, którą prezydent podpisał kilka dni wcześniej, zapowiadając jednocześnie skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. Następnie - 2 czerwca - Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt nowelizacji tej ustawy. Sejm uchwalił ją 16 czerwca. 28 czerwca posłowie odrzucili sprzeciw Senatu do tej noweli. Prezydent podpisał nowelizację 31 lipca. W sierpniu weszła ona w życie.

Zgodnie z ustawą w skład komisji wchodzi 9 członków w randze sekretarza stanu powoływanych i odwoływanych przez Sejm. Prawo zgłaszania marszałkowi Sejmu kandydatów na członków komisji w liczbie nie większej niż 9 przysługuje każdemu klubowi poselskiemu lub parlamentarnemu, w terminie wskazanym przez marszałka.

Czas na zgłaszanie kandydatów upłynął dziś o 20:00. Zgłosił ich tylko klub PiS. Wśród zgłoszeń znaleźli się m.in. prof. Sławomir Cenckiewicz, współautor serialu "Reset"; prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski czy prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP.

Kandydaci PiS do komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów:

  • Łukasz Cięgotura,
  • Sławomir Cenckiewicz,
  • Michał Wojnowski,
  • Marek Czeszkiewicz,
  • Przemysław Żurawski vel Grajewski,
  • Marek Szymaniak,
  • Arkadiusz Puławski,
  • Andrzej Kowalski
  • Andrzej Zybertowicz.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Komisja ds. zbadania rosyjskich wpływów

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo