Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kamiński: Proceder mógł się rozwinąć w dużą aferę. Ale dzięki skuteczności polskich służb nie rozwinął się

Politycy koalicji rządzącej mówią o "aferze wizowej", ale w ocenie byłego szefa MSWiA polskie służby jej zapobiegły. Z czym mieliśmy do czynienia? - To sprawa naganna. Wydaje mi się, że jednak ta sytuacja miała ograniczony charakter, mówimy o kilkuset wizach. Gdyby to była kilkaset tysięcy wiz, jak głosiliście, to byłaby to gigantyczna afera - powiedział Kamiński, który stanął przed komisją śledczą.

Mariusz Kamiński
fot. - Telewizja Republika

 

W poniedziałek po godz. 13 były szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński stawił się przed komisją śledczą ds. tzw. "afery wizowej". Kamiński był wezwany na przesłuchanie w ubiegły czwartek, jednak nie doszło ono do skutku, gdyż na ten sam termin był wezwany do prokuratury. W ocenie byłego szefa MSWiA, sprawa związana z wizami została wzorowo rozwiązana przez służby. 

- Działania służb były niezwykle efektywne. Skala zjawiska, która mogła być duża i kompromitująca, została ograniczona - powiedział poseł Kamiński przed komisją śledczą.

Czy to dla pana nie jest afera? - dopytywała posłanka Polski 2050 Aleksandra Leo.

To sprawa naganna. Wydaje mi się, że jednak ta sytuacja miała ograniczony charakter, mówimy o kilkuset wizach. Gdyby to była kilkaset tysięcy wiz, jak głosiliście, to byłaby to gigantyczna afera. Mówimy tu o przestępczym procederze, który mógłby się rozwinąć w dużą aferę, ale dzięki skuteczności polskich służb, nie rozwinął się.

– stwierdził Kamiński.

Jak dodał, wizja, że każda osoba publiczna ma być prześwietlana pod względem swoich kontaktów, jest infantylna. Była to reakcja na sugestie, że Edgar Kobos powinien być sprawdzany przez służby. Kamiński odniósł się też do kwestii ministra Wawrzyka. 

Rekomendowałem odwołanie ministra Wawrzyka, w związku z tym, że z informacji, jakie otrzymałem od CBA, wysokie prawdopodobne było, że minister mógł się dopuścić przestępstwa. 

– powiedział.

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: Telewizja Republika

 

#Mariusz Kamiński #wizy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo