Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Hołownia blokuje posłów Wąsika i Kamińskiego. Prezes PiS zapowiada wnioski do prokuratury

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie wniosków do prokuratury w sprawie bezprawnego wygaszenia mandatów poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński są posłami
fot. Konrad Falecki - Gazeta Polska

Prezes PiS pytany o to, czy można spodziewać się złożenia wniosków do prokuratury ws. wygaszenia mandatów poselskich: Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, prezes PiS odpowiedział twierdząco. Podkreślił jednak, że na ten moment nie jest w stanie określić, kiedy do tego dojdzie.

Prawdopodobnie będziemy składali odpowiednie wnioski do prokuratury, ale w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć kiedy, bo nad tym muszą popracować adwokaci

– oświadczył Kaczyński.

Inną kwestią wymagającą rozwiązania są - jak mówił prezes PiS - działania ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. "Mam nadzieję, że ta sprawa kiedyś zostanie załatwiona przez odpowiedni wyrok sądu" – powiedział Kaczyński.

W środę rano posłowie PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik próbowali wejść do Sejmu w grupie z innymi posłami tego ugrupowania. Straż Marszałkowska zamknęła przed nimi drzwi. Doszło do przepychanek z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej, którzy na polecenie Szymona Hołowni nie chcieli wpuścić posłów do Sejmu.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia twierdzi, że Kamiński oraz Wąsik nie są już posłami. Odmiennego zdania są politycy Prawa i Sprawiedliwości i Sąd Najwyższy, który uchylił postanowienie Hołowni w tym zakresie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Maciej Wąsik #Mariusz Kamiński #Jarosław Kaczyński #PiS #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo