„Fakt” twierdzi, że marszałek Sejmu przyleciała rządowym śmigłowcem do Karpacza. Jest stanowcza reakcja

Nie ma mnie i nie będzie na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Karpaczu, a kłamliwe doniesienia nt. mojego rzekomego lądowania helikopterem obserwuję ze zdumieniem. Na ordynarne fake news nie ma mojej zgody - napisała w mediach społecznościowych marszałek Sejmu Elżbieta Witek odnosząc się do doniesień, że rzekomo przybyła na Forum Ekonomiczne w Karpaczu rządowym śmigłowcem.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Twitter/@SejmRP

"Szanowni Redaktorzy Faktu, informuję, że nie ma mnie i nie będzie na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Karpaczu, a Wasze kłamliwe doniesienia nt. mojego rzekomego lądowania helikopterem ze zdumieniem obserwuję z daleka od Karkonoszy. Na ordynarne fake news nie ma mojej zgody"

- napisała na Twitterze marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Witek odniosła się w ten sposób do artykułu opublikowanego przez portal fakt.pl, który informował, jakoby marszałek Sejmu miała przybyć na Forum Ekonomiczne w Karpaczu, które odbywa się od wtorku, rządowym śmigłowcem. W materiale zaprezentowano nagranie widocznego z oddali lądującego śmigłowca w polskich barwach narodowych.

"Marszałek Sejmu nie było, nie ma i nie będzie na tegorocznym Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Żądamy usunięcia nieprawdziwego artykułu fakt.pl"

- czytamy także we wpisie opublikowanym na profilu Kancelarii Sejmu w mediach społecznościowych.

Spektakularny fejk Fakt.pl. Redakcja chyba już naprawdę odleciała i nie leci z nimi pilot. Będziemy domagać się przeprosin i usunięcia artykułu

- napisał z kolei Andrzej Grzegrzółka.

Ostatecznie tekst został usunięty.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter.com,

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo