Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Ceny prądu w górę! Poseł Buda o "willach z basenem" i... sponsorowaniu rachunków najbogatszym

"Polaków interesuje konkret -  jak dramatycznie więcej będą płacić za niekompetencje minister Pauliny Hennig-Kloski. I przy okazji sponsorować rachunki najbogatszych" - tak o planowanym wzroście cen prądu napisał w mediach społecznościowych poseł PiS Waldemar Buda. Pojawił się też hasztag... "#DymisjaKloski".

Waldemar Buda
screen - twitter.com/pisorgpl

Obecnie ceny energii, gazu oraz ciepła są zamrożone w ramach wprowadzonych przez poprzedni rząd tarcz antyinflacyjnych; przepisy wygasają w połowie roku. I właśnie od 1 lipca 2024 r. ceny prądu mają znacząco wzrosnąć. 

Podwyżka o 30 procent. A ci z największym zużyciem... zapłacą mniej

Poseł PiS Waldemar Buda napisał, że przy zużyciu 2000KWh, co obecnie kosztuje 161 zł, od lipca zapłacić trzeba będzie 208 zł. Z kolei przy zużyciu 3000KWh, za co teraz płaci się 228 zł, z portfela zniknie 299 zł. W obu przypadkach oznacza to podwyżkę o 30 procent!

Z kolei za zużycie 10000KWh, obecny koszt - 1135 zł - od lipca zapłacić trzeba będzie... 937 złotych, czyli 17 proc. mniej! Poseł Buda nazwał scharakteryzował tę grupę jako "właściciele willi z basenem" - symbolicznie w ten sposób nazywając najbogatszych.

- Nie chodzi o żadne „wille z basenem” tylko osoby, które zainwestowały w pompy ciepła i fotowoltaikę - stwierdził w odpowiedzi Miłosz Motyka, którego dziś posłowie Janusz Kowalski i Małgorzata Gosiewska nie zastali w ministerstwie, gdyż przebywać ma już na majówkowym urlopie. 

Ceny prądu. Poseł Buda o sponsorowaniu rachunków najbogatszym

Tymczasem, poseł Buda zabrał głos jeszcze raz. Napisał wprost, co w tej sprawie najbardziej interesuje Polaków.

Polaków interesuje konkret -  jak dramatycznie więcej będą płacić za niekompetencje minister Pauliny Hennig-Kloski. I przy okazji sponsorować rachunki najbogatszych

– napisał.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Paulina Hennig-Kloska #Waldemar Buda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo