Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Adam Bielan: Zachowanie Gowina było w miarę lojalne. Coś się zmieniło po wyborach w 2019 roku

"Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią Zjednoczonej Prawicy" - mówił Adam Bielan (Partia Republikańska) dziś w w rozmowie z red. Katarzyną Gójską. W programie "Dziennikarski Poker" na antenie Telewizji Republika Bielan skrytykował również politykę Jarosława Gowina, a kwestię powrotu Donalda Tuska do Polski nazwał "brazylijską telenowelą".

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Republikanie częścią Zjednoczonej Prawicy

"Powołujemy Partię Republikańską dla tych, dla których bliska jest idea wolności" - zapowiedział ostatnio europoseł Adam Bielan. Dziś w programie "Dziennikarski Poker" w Telewizji Republika padły kolejne ważne słowa. - Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią Zjednoczonej Prawicy - mówił Bielan w rozmowie z redaktor Katarzyną Gójską.

"Jesteśmy od wielu miesięcy umówieni na współpracę z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim, jak i premierem Mateuszem Morawieckim"

Pytany o to, "z jakim posagiem wchodzi do Zjednoczonej Prawicy", wymienił kilka nazwisk:

- Na naszej konwencji pojawił się poseł Lech Kołakowski, co nas cieszy. Był poseł Łukasz Mejza, który buduje własne koło i będzie z nami ściśle współpracował. Ta większość wspierająca rząd zwiększa się, widzieliśmy to podczas głosowania nad kandydaturą pani Lidii Staroń, która nie uzyskała poparcia Gowina i kilku jego posłów, a mimo to uzyskała stabilną większość

- stwierdził Bielan.

Pytany, czy prowadzi rozmowy z posłami innych ugrupowań, odpowiedział: "Takie rozmowy są prowadzone, nie zawsze ja je prowadzę osobiście. Byłem i jestem optymistą, jeżeli chodzi o utrzymanie większości".

Gowin? Coś się zmieniło po wyborach

W wywiadzie z Adamem Bielanem nie zabrakło odniesień do wicepremiera Jarosława Gowina. 

- Twierdzę dalej, że gdy Jarosław Gowin będzie chciał opuścić Zjednoczoną Prawicę, to wyjdzie z 3-4 posłami. Gowinowi ta partia się zupełnie posypała, gdyby chciał wyjść z klubu, przejść na drugą stronę, tak jak próbował zrobić to rok temu, to zabierze ze sobą 2-3 szable

- podkreślił działacz Partii Republikańskiej.

- Mogę powiedzieć, że z Gowinem współpracowałem od momentu, kiedy wyszedł z PO. Utworzyliśmy Polskę Razem, która natychmiast po roku współtworzyła Zjednoczoną prawicę. Zachowanie Gowina w 1. kadencji było w miarę lojalne, jeżeli przejawia się to w formie głosowań. Coś się zmieniło po wyborach w 2019 r.

- dodał Bielan.

"Zrobienie z Porozumienia przystawki do PSL, musi się skończyć dramatycznie. Widzimy, jak wyglądała współpraca Pawła Kukiza w PSL. On wprowadził do Sejmu jedynie 6 szabel"

Politykę Jarosława Gowina Adam Bielan nazwał "polityką nielojalności wobec Zjednoczonej Prawicy". 

Brazylijska telenowela z Tuskiem

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o możliwym powrocie Donalda Tuska do przewodnictwa Platformie Obywatelskiej. Co na to Adam Bielan? Jest umiarkowanym optymistą:

- Ja bym powiedział, że to raczej brazylijska telenowela, mówimy o tym od kilku lat. To pokazuje, jak słabe jest przywództwo PO. To czerwona kartka dla Borysa Budki, dla kierownictwa klubu parlamentarnego. Powrotu Tuska się nie obawiam. Myślę, że Tusk może na nas podziałać pozytywnie, jeszcze bardziej nas zjednoczyć, zmobilizować nas do pracy. Gdyby Tusk wracał, to w duchu bym się ucieszył: to poważny przeciwnik, ale taki, który nas zmobilizuje do jeszcze cięższej pracy

- stwierdził w Telewizji Republika. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#adam bielan #Partia Republikańska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo