Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Rosną szanse, że ona nie będzie przewodniczącą”. Saryusz-Wolski o ciemnych chmurach nad von der Leyen

"Pani von der Leyen jest stawiana przez socjalistów i socjalistów niemieckich, konkretnie Scholza, pod ścianą. Może się skończyć tak, że ona nie wejdzie. Rosną szanse, że ona nie będzie przewodniczącą, nie będzie ciągu dalszego tego wszystkiego złego, co jej kadencja przyniosła" - powiedział w Telewizji Republika europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. Jego zdaniem, wówczas wszystko zależy od tego, jakie alternatywy zbudują lewa i prawa strona europejskiej sceny.

Ursula von der Leyen
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

Europoseł pytany był w Telewizji Republika o możliwe scenariusze, jeśli chodzi o wybory do Europarlamentu. A konkretnie o to, kto nim pokieruje.

Każdy głos jest na wagę złota. Pani von der Leyen pięć lat temu przeszła bodajże 17 głosami, taką cienką miała większość. Tym razem również boją się, że nie (uda się), dlatego różnego rodzaju flirty i zabiegi pani von der Leyen, żeby przyciągnąć Fratelli d'Italia pani Meloni. Każdy głos będzie cenny i powiem wprost, będzie kupowani

– powiedział Saryusz-Wolski.

Jego zdaniem przez w takiej sytuacji ekipa Ursuli von der Leyen rozmawia także z tymi, z którymi naprawdę nie chce współdziałać, a nawet tymi, którzy ją krytykują. "Krytyka pani von der Leyen jako przyszłej znowu szefowej, jest i z kręgów liberałów od Macrona i z obozu socjalistycznego. Z kolei Scholz grozi pani von der Leyen, że jej nie wystawi w ogóle. Bo niemiecki rząd musi Niemkę "chadeczkę" wystawić, po to, żeby mogła zostać przewodniczącą" - podkreślił.

W umowie koalicyjnej niemieckiego rządu zapisane było, że wystawiony zostanie ktoś z obozu politycznego Zielonych. Scholz grozi zatem, że jeśli von der Leyen pójdzie na współpracę z Giorgią Meloni, wtedy nici z jakiejkolwiek współpracy z nim.

"Pani von der Leyen jest stawiana ona przez socjalistów i socjalistów niemieckich konkretnie Scholza, pod ścianą. Może się skończyć tak, że ona nie wejdzie. Rosną szanse, że ona nie będzie przewodniczącą, nie będzie ciągu dalszego tego wszystkiego złego, co jej kadencja przyniosła" - powiedział Jacek Saryusz-Wolski. "Ale kto będzie w przyszłości? To zależy od tego, jaka będzie alternatywa zbudowana po lewej i po prawej stronie" - dodał.


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Ursula von der Leyen #Jacek Saryusz-Wolski #Europarlament #wybory do europarlamentu

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo