Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Kim jest marokański asystent Joanny Sekuły? Tarczyński chce wyjaśnień od senator z Platformy Obywatelskiej

"Chciałbym zapytać panią senator Sekułę z Platformy Obywatelskiej, kim jest dla niej Jalal Bensaid, jej asystent pochodzenia marokańskiego?" - pytał na konferencji prasowej w Sejmie Dominik Tarczyński (PiS). Bensaid miał w mediach wypowiadać się na temat agresji Rosji na Ukrainę oraz pozostawać w bardzo bliskich kontaktach z ambasadą Maroka w Polsce. Do Maroka prowadzi większość śladów w aferze korupcyjnej, która wstrząsnęła Parlamentem Europejskim.

Dominik Tarczyński
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Najnowsze doniesienia medialne mówią o tym, że jedna poprawka kosztowała 50 tysięcy euro. W przypadku Maroka było to 147 poprawek. 7,35 mln euro jest poszukiwane przez służby 

- mówił na konferencji prasowej w Sejmie europoseł PiS Dominik Tarczyński.

Wraz z kolegami z PiS przedstawił także informację, że płatności za rezolucje miały dokonywać głównie Maroko i Katar, ale także Mauretania. W aktach sprawy pojawia się też Algeria, ale w zupełnie innej formie - inne państwa płaciły za działania przeciwko Algerii.

W związku ze sprawą, Dominik Tarczyński zadał pytanie śląskiej senator Joannie Sekule z Platformy Obywatelskiej.

Chciałbym zapytać panią senator Sekułę z Platformy Obywatelskiej, kim jest dla niej Jalal Bensaid, jej asystent pochodzenia Marokańskiego? Człowiek, o którym mówi się, że jest aptekarzem, który był w bardzo bliskich kontaktach z ambasadorem Maroka w Polsce. Czy ten człowiek jest nadal jej asystentem? Dlaczego wypowiadał się w sprawie agresji Rosji na Ukrainę w mediach? Komentował to, że Maroko wstrzymało się ONZ w sprawie rezolucji krytykującej Rosję. To bardzo ważne pytania

— pytał Tarczyński.

Następnie na Twitterze zamieścił skan jednego z dokumentów, potwierdzającego o jaką osobę chodzi.

To Jalal Besnaid (ur. 1961), którego znaleźć można w internecie, jako prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Królestwa Maroka.

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter.com

 

#Dominik Tarczyński #Jalal Bensaid #Joanna Sekuła #Platforma Obywatelska #Parlament Europejski #Maroko

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo