Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Już wiadomo, co warte są ich obietnice. Platforma nie poprze kandydatury Krasnodębskiego

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Państwowa Agencja Prasowa ze źródeł we władzach partii, europosłowie Platformy Obywatelskiej będą głosować jutro przeciwko powołaniu Zdzisława Krasnodębskiego (PiS) na wiceprzewodniczącego europarlamentu. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona w środę wieczorem po posiedzeniu zarządu PO.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Będziemy przeciwko, ogłosimy to dziś wieczorem, choć chcemy jeszcze porozmawiać na spotkaniu zarządu 

– powiedział PAP jeden z najważniejszych polityków Platformy.

O ewentualnym poparciu dla Krasnodębskiego zarząd Platformy dyskutował już dwukrotnie – w zeszły piątek i we wtorek. Europoseł PiS miałby – jako przedstawiciel Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) - zastąpić w kierownictwie PE odwołanego w lutym Ryszarda Czarneckiego (PiS).

- Dyskutowaliśmy o tym i nikt nie był za tym, żeby pana europosła Krasnodębskiego poprzeć 

– powiedział poseł Rafał Grupiński z zarządu Platformy.

Jak dodał, sprzeciw polityków PO budzą m.in. jego wypowiedzi, w których mówił o potrzebie rozpisania referendum na temat wyjścia Polski z UE oraz sugestie, że Donald Tusk powinien przyjąć obywatelstwo niemieckie.

- Gdyby pan Krasnodębski w tych wszystkich sprawach wyraził żal, ubolewanie, a Donalda Tuska za tego typu sugestie przeprosił, wtedy być może inaczej moglibyśmy podejść do sprawy, ale niestety tacy ludzie, jak Czarnecki, czy Krasnodębski po prostu nie dają nam szans 

– stwierdził Grupiński.

Przypomnijmy: jeszcze kilkanaście dni temu szef PO Grzegorz Schetyna zapowiadał poparcie dla Krasnodębskiego ze strony europosłów Platformy

Kandydatura Zdzisława Krasnodębskiego na wiceprzewodniczącego PE nie została jeszcze oficjalnie zgłoszona. Grupa EKR ma się dziś zająć tą sprawą. Czarnecki został 7 lutego odwołany z funkcji wiceszefa PE.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Parlament Europejski #Zdzisław Krasnodębski #Platforma Obywatelska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo