Czas porządnie zająć się kwestią rosyjskich wpływów w UE. Wiśniewska: „Musimy zbadać wszystkie zależności”

- Tajemnicą poliszynela jest to, że Bruksela jest najbardziej inwigilowaną stolicą w Unii Europejskiej. Musimy zbadać wszystkie okoliczności, wszystkie zależności, w tym szczególnie uzależnienia Europy od dostaw rosyjskich surowców - oceniła europosłanka Prawa i Sprawiedliwości, Jadwiga Wiśniewska w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Jadwiga Wiśniewska
fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że zdecydował się na podpisanie ustawy o powołaniu komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów. Wyraził przy tym oczekiwanie, że taka komisja powinna także powstać na poziomie Unii Europejskiej. - Komisja ds. wpływów Rosji powinna powstać na poziomie europejskim - mówił. Chciałbym, aby została powołana wspólną decyzją państw członkowskich i rozpatrywała w skali europejskiej kwestię rosyjskich wpływów, lobbingów i pieniędzy - dodał. Prezydent przekazał, że zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego, by postawił sprawę dotyczącą badania wpływów rosyjskich na Radzie Europejskiej.

Do sprawy w rozmowie z portalem Niezalezna.pl odniosła się europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska. - Oczywiście taka międzynarodowa komisja jest niezbędna, szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej - oceniła.

- W Parlamencie Europejskim już jest Komisja INGE2, która zajmuje się m.in. kwestią rosyjskich wpływów na procesy polityczne w Unii Europejskiej. Uważam, że powinna być również powołana specjalna międzynarodowa komisja dedykowana tylko i wyłącznie badaniu rosyjskich wypływów i ich konsekwencji

–  dodała..

Posłanka podkreśliła, że trzeba zbadać rosyjskie wpływy w instytucjach europejskich. - Tajemnicą poliszynela jest to, że Bruksela jest najbardziej inwigilowaną stolicą w Unii Europejskiej. Musimy zbadać wszystkie okoliczności, wszystkie zależności, w tym szczególnie uzależnienia Europy od dostaw rosyjskich surowców - zaznaczyła. 

 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo