Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Ozdoba i Gosek kandydatami PiS do komisji ws. Pegasusa

Mariusz Gosek, Jacek Ozdoba to kandydaci PiS do komisji ds. Pegasusa - poinformował Waldemar Buda. Marszalek Sejmu powiedział dziennikarzom, że PiS zgłosił też Marcina Przydacza i Sebastiana Łukaszewicza.

Jacek Ozdoba
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

"Mamy już nowych kandydatów. Nie chcemy, aby ta komisja odbywała się bez naszej obecności w związku z tym będą to nasi kandydaci: Mariusz Gosek i Jacek Ozdoba" - poinformował Waldemar Buda (PiS).

"Z pewnością będziemy uczestniczyli w pracach w tej komisji" - podkreślił.

Z kolei marszałek Sejmu Szymon Hołownia, powiedział dziennikarzom w Sejmie, że Janusz Cieszyński nie mógł być ponownie zgłoszony do komisji, ponieważ prezydium już raz odrzuciło jego kandydaturę. Dodał, że zamiast Cieszyńskiego, PiS zgłosił Marcina Przydacza. Poinformował, że PiS zgłosił też na członka komisji Sebastiana Łukaszewicza.

Wcześniejsze kandydatury PiS decyzją Prezydium Sejmu zostały odrzucone na wniosek posłów KO i Lewicy, którzy wskazywali na możliwy konflikt interesów. Chodzi o posłów PiS: Sebastiana Kaletę, Michała Wójcika, Janusza Cieszyńskiego i Jana Kanthaka.

Nad wyborem członków do komisji, Sejm będzie głosował w piątek

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Waldemar Buda #jacek ozdoba #Mariusz Gosek #komisja ds. Pegasusa #komisja śledcza ds. Pegasusa #Pegasus #Prawo i Sprawiedliwość

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo