Zjednoczeni w nienawiści do PiS. Oni tłumaczą Andrzeja Seweryna, który chce "przypier****ć" Kaczyńskiemu

Nagranie z aktorem Andrzejem Sewerynem, który do telefonu wykrzykuje wulgaryzmy i nakłania do tego, by "przypier****ć" Kaczyńskiemu i paru innym politykom, robi furorę w mediach społecznościowych. Jest szeroko potępiane, ale znalazły się też osoby, które... popierają, lub przynajmniej nie potępiają treści wygłaszanych przez aktora. Niespodzianki nie ma - wśród nich m.in. Tomasz Lis czy Radosław Sikorski.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Andrzeja Seweryna broni m.in. Radosław Sikorski
By HuBar - Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=867735

W sieci pojawiło się nagranie, na którym Andrzej Seweryn mówi do telefonu - z kontekstu wynika, że zwraca się do dziecka, ale używa totalnie knajackiego języka. Słowo "przypier****ć" pada wiele razy. Komu? Oczywiście między innymi Kaczyńskiemu!

Drogie dziecko, pamiętaj, twoje zadanie jest im przypier****ć (...) Tym wszystkim Trumpom, Kaczyńskim, Orbanom pier***m trzeba przypier****ć. Żadnych dialogów chrześcijańskich, żadnego, rozumienia, debaty. Nie, ku**a, przypier***ć

– wydziera się aktor.

Zaprezentowany pokaz nienawiści zszokował Polaków. W większości padają słowa potępienia, ale znalazły się osoby, które postanowiły - czasem nie wprost, a dość ogólnie - stanąć w obronie Seweryna.

- W sumie mnie bawi ten oburz, bo ktoś przeklął albo użył mocnego porównania - napisał Tomasz Lis, ten od "komory dla Dudy i Kaczora".

Głos zabrał też były szef polskiej dyplomacji za czasów rządów Tuska - Radosław Sikorski. Napisał on, że zgadza się z Andrzejem Sewerynem, ale nie wiadomo, czy to jeszcze aktualne, bo wpis już usunął. Zabrakło tylko słynnego "thank you, Andrzej!".

R. Sikorski zgadza się z Sewerynem. Ale usunął wpisfot. Twitter / /sikorskiradek

Kto jeszcze opublikował wpis, w którym postawa Seweryna próbuje być tłumaczona? Zaskoczenia nie ma: Waldemar Kuczyński, Eliza Michalik czy Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej" albo tęczowa gwiazda lewej strony sceny politycznej Bart Staszewski.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Andrzej Seweryn

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo