Ujawnili dokument z 10 kwietnia 2010 roku. W dzień śmierci polskiej elity – interesy z Rosją

Donald Tusk, którego rząd prowadził interesy z Rosją, w Poczdamie mówił, że jest antyrosyjski i działa w interesie Unii Europejskiej. Pomimo wielkiej tragedii pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010r. pismo ws. współpracy gospodarczej do Polski wpłynęło – zaznaczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Radosław Fogiel, Waldemar Buda
facebook.com/pisorgpl/ screen

Myślę że warto zacząć naszą prezentację od czegoś co jest szokujące, od czegoś co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku

– zaczął Radosław Fogiel przedstawiając list kondolencyjny, który trafił do rąk Władysława Pawlaka.

Ujawnił, że do Polski trafił wówczas list kondolencyjny, pismo wicepremiera Rosji Igora Sieczina do ówczesnego wicepremiera Waldemara Pawlaka.

"Już w drugim akapicie tego listu czytamy: „w tę trudną godzinę chciałbym podkreślić swą gotowość do dalszej aktywnej współpracy z panem celem rozwoju rosyjsko-polskiego współdziałania w dziedzinie energetycznej w zakresie realizacji zakrojonych na wielką skalę porozumień osiągniętych przez przewodniczącego rządu Federacji Rosyjskiej Władimira Putina i przewodniczącego Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska”" - powiedział rzecznik PiS.

Dodał, że 10 kwietnia strona rosyjska mówi o swojej gotowości do „dalszej aktywnej współpracy wynegocjowanej między Donaldem Tuskiem a Władimirem Putinem”.

Przedstawione pismo pokazuje nowe otwarcie w relacjach polsko-rosyjskich. Łatwo można odczytać, że wg zainteresowanych współpracą między Polską a Rosją zniknęło wiele przeszkód, które mogłyby stanąć na drodze do interesów z Kremlem

– zauważył Waldemar Buda.

Ten sam Donald Tusk, którego rząd prowadził interesy z Rosją, w Poczdamie mówił, że jest antyrosyjski i działa w interesie Unii Europejskiej. Pomimo wielkiej tragedii pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. pismo ws. współpracy gospodarczej do Polski wpłynęło – mówił.

Zaprezentował również - jak mówił - "tekst dla wicepremiera Waldemara Pawlaka, który został użyty podczas spotkania na poziomie ministra rozwoju gospodarczego oraz wicepremiera Federacji Rosyjskiej".

Każdy kto słucha Donalda Tuska, jest zszokowany jego stanowiskiem. W kolejnym piśmie z 6 grudnia 2010r. czytamy, że "z satysfakcją można odnotować współpracę gospodarczą z Polską". Jakie postępy w tym aspekcie zaszły, skoro Rosja ma satysfakcję?

– pytał minister.

Minister rozwoju zaprezentował też kolejny dokument. Jak dodał, on "sam mówi za siebie".

Lukoil Oil Company, pismo dyrektora generalnego do ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska i cytat, pierwszy akapit: „podczas spotkania premiera Polski Donalda Tuska z prezydentem firmy Lukoil na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos zostało osiągnięte porozumienie odnośnie udostępnienia firmie Łukoil Polska terenu w Porcie Gdańskim pod budowę terminala paliwowego

- zaznaczył Buda

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo