Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

W sieci - grafika zapraszająca na marsz Tuska. Identyczna jak plakat organizacji, broniącej praw prostytutek

4 czerwca Donald Tusk organizuje demonstrację w Warszawie określaną przez jego krytyków jako "marsz nocnej zmiany". W sieci pojawiła się grafika reklamująca to wydarzenie. Zadziwiająco podobna do znaku Women's March – organizacji, która broniła m.in. praw prostytutek…

Donald Tusk zaprasza na marsz, a w sieci...
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W niedzielę 4 czerwca ulicami Warszawy ma przejść "Marsz Tuska". Politycy Platformy Obywatelskiej - z jej liderem na czele - przekonują, że będzie to dla Polaków okazja do wyrażenia sprzeciwu wobec obecnej władzy oraz demonstracja determinacji w walce "demokratyczną Polskę". Wydarzenie to jest nazywane przez jego oponentów politycznych "marszem nocnej zmiany", ponieważ tego samego dnia 31 lat temu, Donald Tusk wziął udział w obaleniu faktycznie demokratycznie wybranego rządu Jana Olszewskiego, który chciał dokonać lustracji rosyjskich kolaborantów w na scenie polskiej polityki.

Podczas gdy Donald Tusk mocno promuje organizowany przez siebie marsz, w sieci pojawiło się logo zapraszające na godzinę 12:00, 4 czerwca. Grafika, przedstawiona w formie przypinki jest niemal identyczna jak logo marszu kobiet w Waszyngtonie w 2017 r., autorstwa Nicole Larue. Organizacja Women's March, która wykorzystuje grafikę Larue, solidaryzowała się z ruchami m.in. na rzecz praw tzw. pracownic seksualnych.

Grafika przedstawia trzy kobiece profile w barwach: czerwonej, niebieskiej i białej. Internauci zwracają uwagę na kolorystykę, pisząc, że są to kolory z rosyjskiej flagi.

W sieci nie braknie komentarzy, że logo do promowania marszu zostało zapożyczone „z lewackiej manify, która zajmuje się z ruchem na rzecz praw osób świadczących usługi seksualne”.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo