Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tusk wyciąga ludzi na ulice w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. „Obrzydliwa prowokacja”

"Zwołanie na dziś wiecu na Placu Zamkowym to obrzydliwa prowokacja Donalda Tuska" - napisał na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. "Kilkaset metrów obok w Archikatedrze, w tym samym czasie, jak co miesiąc, odbywać się będzie msza święta dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem władz państwowych" - podkreślił Poboży.

Donald Tusk
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

Dziś o godz. 18 na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się manifestacja "w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej". Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zaprosił na manifestację wszystkich, którzy "wiążą polski interes narodowy z członkostwem w UE i chcą postawić twarde weto propagandzie antyunijnej", jak tłumaczy. Głos na ten temat zabrał na Twitterze wiceminister w MSWiA, Błażej Poboży.

Zwołanie na dziś wiecu na Placu Zamkowym to obrzydliwa prowokacja Donalda Tuska. Kilkaset metrów obok w Archikatedrze, w tym samym czasie, jak co miesiąc, odbywać się będzie msza święta dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem władz państwowych

- napisał Poboży.

Udział w manifestacji zapowiedzieli politycy związani z Platformą Obywatelską, Lewicą i Szymonem Hołownią. Pozostałe ugrupowania opozycyjne nie dołączyły do apelu Tuska. Z kolei narodowcy, jak napisał Karol Bąkiewicz, organizować będą kontrmanifestację.

Dla "totalsów" pojawiła się propozycja biznesowa. W ich magazynach, szafach, biurach zapewne zalegają koszulki z napisem "Konstytucja". Ponieważ nie są im już do niczego potrzebne, to politycy Platformy Obywatelskiej, działacze Komitetu Obrony Demokracji, Obywateli RP i innych przybudówek opozycji, mogą je sprzedać. Cena w ogłoszeniu - złotówka za sztukę. Zainteresowani powinni skontaktować się z biurem Klubów Gazety Polskiej.

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Donald Tusk #Błażej Poboży

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo