Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tusk popiera "przyjaciela Putina". Neumann nie zdołał wytłumaczyć szefa z tych słów. Sam był zaskoczony

"Przyjaciel Putina" - tak o Silvio Berlusconim, przewodniczącym partii Forza Italia, mówi włoska opinia publiczna. To przez szkodliwe dla Ukrainy wypowiedzi, skłaniające Kijów do pójścia na terytorialne ustępstwa wobec Kremla. Skandaliczne słowa Berlusconiego nie przeszkadzały Donaldowi Tuskowi, który przed kilkoma dniami wystąpił na konwencji Forza Italia. Neumann pytany w środę o tę obecność odpowiada: "to dość stare wystąpienie Donalda Tuska".

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska/ Facebook/@ForzaItalia

- Mamy w ramach Europejskiej Partii Ludowej europosłów z różnych krajów i z nimi prowadzimy rozmowy - mówił dziś Sławomir Neumann w RMF24, przekonując o skuteczności europosłów Platformy Obywatelskiej w kontekście pozyskania środków z Funduszu Odbudowy.

Prowadzący zapytał:

„to ja mam pytanie: dlaczego Donald Tusk popiera rosyjskiego przyjaciela, bo tak we Włoszech nazywa się Silvio Berlusconiego, znanego każdemu z nas z tego, że popierał Władimira Putina, że spotykał się z nim na Krymie już po aneksji. Dlaczego teraz Donald Tusk przemawia na konwencji jego partii, wspiera go i mówi: „jestem całkowicie przekonany, że dzięki przewodnictwu Silvio Berlusconiego Forza Italia będzie nadal siłą napędową dla lepszej Europy”?

- To dość stare wystąpienie Donalda Tuska - wypalił zmieszany Neumann.

- To z piątku. Ma pan rację, bardzo stare. Dzisiaj, chwalić Boga, środa - naprowadził red. Mazurek i dopytywał dalej: „dlaczego popieracie przyjaciela Putina?”.

- Przypomnę, że Włochy nie są blokującym do nakładania sankcji na Rosję. Włochy nie są po stronie, która gra z Putinem - przekonywał dalej Neumann.

W sprzeczności z zapewnieniami polityka Platformy Obywatelskiej stoją działania włoskiego rządu, który - jak podawała w ostatnich dniach agencja Reutera – „rozmawiał z Komisją Europejską i otrzymał wyjaśnienie, w jaki sposób legalnie kupować rosyjski gaz”. Stało się to, zanim włoska firma energetyczna Eni poinformowała, że rozpoczęła procedurę otwarcia dwóch rachunków - jednego w euro i jednego w rublach.

- Tego samego dnia, kiedy Donald Tusk popierał Silvio Berlusconiego, mówiąc, że to on będzie siłą napędową lepszej Europy, ten sam Berlusconi udzielił wywiadu największej włoskiej gazecie, w której powiedział, że zjednoczona Europa musi przedstawić propozycję pokojową; zmusić Ukraińców do zaakceptowania żądań Putina. Silvio Berlusconi chce, by Ukraina oddała część swojego terytorium Rosji, a tego samego dnia Donald Tusk mówi: „Silvio, popieramy cię z całą mocą” - napierał dalej prowadzący.

 Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo