ortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Tusk komentuje nagrania Kaczyńskiego sprzed 15 lat. Platforma nazywa to… debatą. „Na więcej go nie stać”

Internetowa działalność Donalda Tuska od pewnego czasu sprowadza się do komentowania wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem szef Platformy Obywatelskiej poszedł o kilka kroków dalej - lub wstecz - i zamiast odnosić się do najnowszych wydarzeń, zadrwił z 15-letnich przejęzyczeń prezesa PiS. W mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej nagranie opisywane jest mianem... debaty.

Donald Tusk, Szymon Hołownia
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Kandydował na prezydenta Polski, był premierem, był szefem Rady Europejskiej, był szefem największej partii w europarlamencie - Europejskiej Partii Ludowej, wcześniej był wicemarszałkiem Senatu... teraz zajmuje się produkcją "śmiesznych filmików" w Internecie, a przejęzyczenia wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, są "hitem", na jego profilu na TikToku.

"Nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne" - mówi w wykorzystanym przez Donalda Tuska fragmencie prezes PiS, na co szef PO odpowiada - "nie - białe jest białe, a czarne jest czarne". 

Powagę największej partii opozycyjnej w Polsce oraz jej przewodniczącego zwieńcza tytuł materiału - Debata Tusk vs Kaczyński.

"Internetowy Troll"

Wideo Tuska, na antenie Polsat News ostro skomentował lider Partii Republikańskiej Adam Bielan.

"Donald Tusk jest internetowym trollem. Przywódcy opozycji nie wypada bawić się w takie rzeczy"

- stwierdził polityk.

Według jego oceny, materiał szefa PO nie jest nawet skierowany do młodej widowni, a służy raczej walce o elektorat "swoich kolegów po stronie opozycji, jak Szymon Hołownia". Dodał, że "Jarosław Kaczyński jest zbyt poważnym człowiekiem, aby zajmować się takimi rzeczami".

"Na więcej go nie stać"

Gorzkich słów wobec przewodniczącego Platformy nie szczędził również poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński. Był wiceminister infrastruktury stwierdził, że " go to nawet nie dziwi".

"Przecież na więcej go nie stać. Tusk nawet nie zaprasza na swoje konferencje niezależnych dziennikarzy bo boi się nieplanowanych pytań. Tchórz czy co?"

- napisał Smoliński.

 

 



Źródło: interia.pl, niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Jarosław Kaczyński #Twitter #TikTok #Platforma Obywatelska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wideo