Tusk składa wyborcze obietnice. Zapowiada likwidację CBA i... "uwolnienie TVP od PiS"

Donald Tusk ogłosił swoje postulaty w wywiadzie dla Newsweeka. Zapowiada likwidację Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które regularnie zatrzymuje łapówkarzy - w tym ze świata polityki - oraz "uwolnienie TVP od PiS".

Donald Tusk
fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

"TVP zostanie uwolniona od PiS natychmiast po wygranych wyborach. Wśród moich pierwszych decyzji będzie też likwidacja CBA" - to zapowiedzi, jakie Donald Tusk złożył w wywiadzie dla Newsweeka, który ukaże się jutro. 

W krótkim fragmencie udostępnionym przez Tomasza Sekielskiego Tusk nie rozwinął myśli, w jaki sposób chce "uwolnić od PiS" telewizję publiczną. Nie sprecyzował, czy chodzi o zaniechanie zapraszania polityków Prawa i Sprawiedliwości do programów TVP, likwidację stacji, wyrzucanie dziennikarzy z pracy czy może jeszcze jakąś inną formę "uwalniania". 

Postulat likwidacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego już wcześniej pojawiał się w wypowiedziach Donalda Tuska. Antykorupcyjne służby regularnie zatrzymują przestępców, w tym uwikłanych w afery polityków. Przykładowo, w ostatnich miesiącach CBA zatrzymało byłego ministra w rządzie PO-PSL Włodzimierza Karpińskiego oraz wiceministra Rafała Baniaka, którzy wciąż przebywają w areszcie (zdecydował o tym sąd).

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #CBA

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (202)
Anonim 12 21.10.2023 22:56
a Ryży opPOsitionsfuerer Oskar to już piniendze z KPO przywiózł, bo już dawno miał to zrobić, zgodnie z jego własnymi obietnicami, czy też znów KOmbinuje jakby POnownie oszukać, zajmując sie tematami zastępczymi?
Anonim 30.05.2023 17:59
kawał buca
Straż Narodowa 29.05.2023 19:06
My zaś zapowiadamy uwolnienie Polski od Tfuska.
Anonim 29.05.2023 11:55
likwidacja cba, tvp blah, blah , blah, .... czyli nic nowego. Brunner matole , czy ty byles w szkole ?
Anonim 29.05.2023 11:34
ubecki gnom,szwabska menda.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo