Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

"Trzeba się bić", "będę szukał wojowników", "poleją się łzy". Tusk zdradził swój plan na powrót do władzy

Każdy prymus się przyda, ale ja - głęboko w to wierzę - będę szukał, namawiał, mobilizował wojowników. Po to, aby zwyciężyć - zwracał się do młodych, zgromadzonych na Campus Polska Przyszłości. Polityk - pozostając dalej w walecznej retoryce - mówił też o "łzach w oczach funkcjonariuszy PiS-u".

YouTube/@Campus Polska Przyszłości

Podczas Campusu Polska Przyszłości prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział m.in. walkę z propagandą i przypomniał swój postulat likwidacji TVP Info. Z kolei szef PO Donald Tusk apelował do młodych ludzi o mobilizację. To wybrzmiało - delikatnie mówiąc - w bojowym tonie.

Chcę wam powiedzieć, że ja naprawdę poważnie traktuję wasze nadzieje, wasze marzenia, wasze pretensje. To wszystko, co dotyczy waszego życia, dzisiaj i jutro. Chcę wam powiedzieć, że o to trzeba się bić – zwracał się do zgromadzonych Tusk.

I dalej:

„nie tylko w czasie gorącej wojny, gdzie Ukraińcy nie mają wyjścia, gdzie muszą bić się o swoją niepodległość, o swoje życie. W każdym miejscu na ziemi i w każdej chwili waszego życia o rzeczy najdroższe, o rzeczy najważniejsze, o to, co naprawdę kochacie, trzeba się od czasu do czasu bić”.

Zdradzając strategię na czas do wyborów, mówił:

„każdy prymus się przyda, ale ja - głęboko w to wierzę - będę szukał, namawiał, mobilizował wojowników. Po to, aby zwyciężyć”.

- Rafał mówił, że pewnie nigdy nie zobaczymy łez w oczach dzisiaj rządzących, w oczach funkcjonariuszy PiS-u - przywołał słowa partyjnego kolegi i dodał zaraz:

„jestem o tym przekonany, że jeśli wśród was znajdzie się wystarczająco dużo wojowników, to zobaczymy łzy za rok. Poleją się łzy”.

 Źródło: niezalezna.pl, YouTube/@Campus Polska Przyszłości

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo