Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Trzaskowski i Hołownia zakładają Anty-Tuskową koalicję? Lider Polski 2050 dementuje

- Nie złożyłem Rafałowi Trzaskowskiemu żadnej propozycji politycznej. Nie ma też żadnych projektów politycznych, które realizowalibyśmy razem - przekonywał lider Polski 2050 Szymon Hołownia, odnosząc się do doniesień, według których "kusił" prezydenta Warszawy propozycją objęcia teki premiera.

Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Informację taką podała Interia.pl. Według portalu pochodzi ona od działaczy opozycji, którzy mają mówić o propozycji Hołowni dla Trzaskowskiego: jeśli prezydent stolicy opuści Platformę Obywatelską, po wygranych wyborach mógłby objąć stanowisko premiera.

Hołownia zaprzecza 

Hołownia zdementował tę informację w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Zapewnił, że nie złożył żadnej propozycji politycznej Rafałowi Trzaskowskiemu.

- Rafał jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i prezydentem Warszawy, organizuje swój projekt Campus Polska Przyszłości, a ja jestem liderem Polski 2050. To jest cały komentarz do tej sprawy

- oświadczył.

- Rozmawiamy z Rafałem, nie ukrywam, że mamy ze sobą pewien rodzaj łączności pokoleniowej i dobrze się rozumiemy. Natomiast nie złożyłem mu żadnej propozycji i on również nie złożył mi żadnej propozycji. Nie ma też żadnych projektów politycznych, które realizowalibyśmy razem

 - zapewnił lider Polski 2050.

Anty-Tuskowa koalicja 

Dodał, że nie istnieje też żadna „anty-Tuskowa koalicja”, o której donosiła Interia.pl. - Głęboko wierzę, że jeśli miałyby być budowane jakiekolwiek porozumienia, albo sojusze w polskiej polityce - co być może będzie konieczne przed wyborami, w zależności od tego, jak się ułoży sytuacja - to takie procesy nie mogą być realizowane "przeciwko komuś", tylko "ku czemuś” - zaznaczył lider Polski 2050.

Zwrócił uwagę, że ludzie są dzisiaj zmęczeni wszelkiego rodzaju wojnami i nie merytorycznymi dyskusjami. - Czują się niepewnie i dokładanie im teraz jakichkolwiek konfliktów byłoby chorym absurdem - powiedział lider Polski 2050.

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo