Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Truskolaski zapowiada "wywłaszczanie PiS-owców". Dodaje, by... nie mylić ich z Polakami!

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski we wpisie na Twitterze zapowiedział "wywłaszczanie PiS-owców", jednocześnie dodając, by "nie mylić" ich z... Polakami. Z blisko 30 tysięcy internautów, którzy obejrzeli ten wpis, zdecydowana większość jest zszokowana.

Tadeusz Truskolaski
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Grupa posłów Polska 2050-TD i KO wniosła do Sejmu projekt nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii, który proponuje m.in. przywrócenie obliga giełdowego, a także liberalizację zasad budowy lądowych elektrowni wiatrowych. Politycy PiS skrytykowali projekt wskazując, że może on prowadzić do wywłaszczenia ludzi pod farmy wiatrowe. 

"To będą rządy wywłaszczania Polaków" - napisał na Twitterze dziennikarz Michał Karnowski, odnosząc się m.in. do afery wiatrakowej. Wówczas doczekał się dość nieoczekiwanej odpowiedzi prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

PiSowców, nie mylić z Polakami - napisał Truskolaski.

Z jednej strony padła więc zapowiedź "wywłaszczania PiSowców", a z drugiej - nieprawdopodobna obelga, którą interpretować można tylko w jeden sposób: według Tadeusza Truskolaskiego politycy PiS nie są Polakami. Bo przecież nie chce, by "mylić".

- A kim ty człowieku jesteś, że będziesz wyznaczał kto jest Polakiem, a kto nie? - pyta jeden z internautów. Prezydent Białegostoku na to pytanie już jednak nie odpowiedział.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Tadeusz Truskolaski #Białystok #prezydent

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo