Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

To wystąpienie Kidawy-Błońskiej to HIT! Czytała... "o obrotach sfer niemieckich" - o Koperniku!

Jak nazywa się słynne dzieło Mikołaja Kopernika? O tym uczą się dzieci w podstawówce. Być może takie szkolenie przydałoby się też w Platformie Obywatelskiej. Do historii przejdzie bowiem wczorajsze wystąpienie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej "o obrotach sfer niemieckich". Internauci płaczą ze śmiechu!

Małgorzata Kidawa-Błońska
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Podczas wczorajszych obrad Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska czytała z mównicy życiorys Mikołaja Kopernika. Jak się okazało, nawet tak proste zadanie da się zepsuć.

- Jako osobisty sekretarz i lekarz swojego wuja... - czytała w pośpiechu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Brał udział w zjazdach stanów Prus Królewskich, Malborku, Elborku... em, em... Malborku, Elblągu i Toruniu. 

- Dzieło, które zapewniło Mikołajowi Kopernikowi ważne miejsce w historii nauki "O obrotach stref niemieckich" ukończył w 1530 roku. "O obrotach stref niemieckich" ukazało się drukiem dopiero w 1543 roku w Normberdze

- wypaliła była niedoszła kandydatka na prezydenta RP. 

"Co tu się wydarzyło?" - dopytuje europoseł Dominik Tarczyński. Nie tylko on jest zaskoczony tym, co mówiła Kidawa-Błońska. Żeby zamiast o "sferach niebieskich" mówić o "strefach niemieckich", to trzeba się postarać...

Nie brakuje głosów, że gdzie jak gdzie, ale w Platformie Obywatelskiej o "strefach niemieckich" wiedzą akurat doskonale. Czy to z tego wynikała ta pomyłka Kidawy-Błońskiej?

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Małgorzata Kidawa-Błońska #Mikołaj Kopernik

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo