Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Tę wizytę w radiu poseł Lewicy zapamięta na długo. "Pan nie zna Konstytucji" [WIDEO]

Poseł Lewicy (wywodzący się z Partii Razem) Maciej Konieczny głosił w radiu oklepane treści o "świeckim państwie". Wystarczyło przypomnieć kilka faktów, by polityk zaczął się gubić.

Maciej Konieczny
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Polityk partii Razem Maciej Konieczny poparł publicznie postulaty dotyczące wypowiedzenia konkordatu. Na pytanie, jak wypowiedzieć konkordat, Konieczny stwierdził w RMF FM:

To jest bardzo szczególna umowa Polski z drugim państwem - państwem wyznaniowym, która realizuje uprzywilejowanie jednej grupy wyznaniowej i jednego Kościoła w Polsce 

Pytany w jaki sposób takie uprzywilejowanie następuje, Konieczny mówił o "szczególnym rodzaju ślubów" czy "religii w szkołach". 

- Wie pan, że to nie jest prawda, co pan mówi? Bo ja mogę wziąć ślub prawosławny i też będzie uznany - ripostował prowadzący rozmowę Robert Mazurek.  Konieczny "odbijał piłeczkę", twierdząc, że nie ma powodu, by Polska miała podpisaną umowę z jednym państwem wyznaniowym. Usłyszał wtedy, że Polska ma stosunki dyplomatyczne z Iranem, a to jest też państwo wyznaniowe. Wówczas Konieczny stwierdził, że przecież z Iranem nie ma podpisanego konkordatu...

- Bo Iran nie ma własnej religii, która byłaby dominująca w Polsce, a katolicyzm, tak się złożyło, jest w Polsce dominujący - mówił Mazurek. 

Później okazało się, że poseł Konieczny nie czytał konkordatu, a ze znajomością Konstytucji RP też nie jest najlepiej. Zobaczcie fragment rozmowy:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Konkordat #lewica #Maciej Konieczny

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo