Tak opozycja domagała się zamknięcia kopalni w Turowie. Tarczyński obala manipulacje

Dominik Tarczyński w materiale opublikowanym w mediach społecznościowych przypomniał, co politycy totalnej opozycji mówili w sprawie kopalni w Turowie i jak domagali się jej zamknięcia. - Kiedy mówimy Platformie, że chcieli zamykać kopalnie, kiedy przypominamy ich strategie, to mówią: "nie, my broniliśmy polskiego węgla" - zauważył.

Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia
Fot.Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska /// Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał 31 maja postanowienie o wstrzymaniu wykonania decyzji środowiskowej dotyczącej koncesji na wydobycie węgla dla kopalni Turów po 2026 r. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przed sądem w związku ze skargą na decyzję środowiskową, która została wydana jesienią 2022 r. Skargę złożyły m.in. Fundacja Frank Bold, Greenpeace, Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, Die Grosse Kreisstadt Zittau (Miasto Żytawa).

Na to wydarzenie zareagował europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który przypomniał, że za zwalczaniem kopalni węglowych w Polsce stoi opozycja. - Kiedy mówimy Platformie, że chcieli zamykać kopalnie, kiedy przypominamy ich strategie, to mówią: "nie, my broniliśmy polskiego węgla". No to zobaczmy, jak wypowiadał się Hołownia i Trzaskowski. To właściwie ta sama partia, tylko zmienione loga mają - mówił w nagraniu opublikowanym na Twitterze. 

W dalszej części materiału zostały przypominane wypowiedzi wspomnianych polityków. 

- "A przede wszystkim trzeba zamknąć Turów. Turów jest do zamknięcia"

–  mówił lider Polski 2050 Szymon Hołownia. - "Przede wszystkim", "Turów jest do zamknięcia". Ale oni tego nie mówili - skomentował tę wypowiedź Dominik Tarczyński. 

- "Jest orzeczenie sądowe i rządzący muszą się do niego zastosować niezależnie od tego, jak ono jest bolesne i jak ono jest trudne. Na tym polega system Unii Europejskiej"

– tak mówił z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - No i teraz wyobraźmy sobie, że oni rządzą w Polsce, podjęli tę decyzję, zamknęli Turów. Biorąc pod uwagę to, jakie są problemy z węglem, wyobraźcie sobie co by było - podkreślił europoseł PiS. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Komentarze (74)
Anonim 12.06.2023 12:18
Nie mogę k...wa bez obrzydzenia patrzeć na te fałszywe usteczka Holowni podczas artykułowania, podobne do otworu gębowego ośmiorniczki.
Anonim 08.06.2023 23:11
Takie wyroki powinny być zaskarżone do Hagi za nakłanianie do ludobójstwa. Zamykanie elektrowni z dnia na dzień, wysadzanie tam, głodzenie itd
Anonim 08.06.2023 21:22
Kiedy nam Kaczynski i Morawiecki powiedza, jak z tym beda walczyc? To nie szachy ani poker. Tu chodzi o nasze glowy. Jutro TSUE da kare 100 mln euro dziennie, i co? Ktos sie zdziwi? Gdzie granica??
Anonim 08.06.2023 19:57
A czy czasem nie było tak, że barany w Bogatyni głosowały na PO? A oni im w POdzięce srum i zamknąc natychmiast Turów.
Może niech go zasilą Niemcy. 08.06.2023 19:51
Wyłączcie temu sędziemu i jego całej rodzinie wraz pociotkami prąd i ogrzewanie na zimę to mu rura zmięknie.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo