Tabletka „dzień po” bez recepty i edukacja seksualna w szkołach. Wiemy, co znajdzie się w programie PO

Wiemy już, jakie punkty programowe znajdą się w dokumencie, który zostanie zaprezentowany na rozpoczynającej się wkrótce konwencji Platformy Obywatelskiej. PO stawia na kwestie związane z antykoncepcją, edukacją seksualną czy nawet aborcją.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Grodzki i Tusk liczą na wygraną PO w przyszłorocznych wyborach
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

O godzinie 12.00 w Radomiu rozpoczyna się "Konwencja Przyszłości", czyli spotkanie polityków Platformy Obywatelskiej z Donaldem Tuskiem, liderem tego ugrupowania. Na konwencji ma zostać zaprezentowany program PO. 

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, w propozycjach programowych Platformy Obywatelskiej mają znaleźć się m.in. bezpłatna antykoncepcja, tabletka "dzień po" bez recepty, edukacja seksualna w szkołach czy... konsultacje z psychologiem po przerwaniu ciąży do 12 tygodnia. Wygląda więc na to, że Platforma Obywatelska mocno uderza w kwestie światopoglądowe, mając na celu stanąć w ostrej kontrze do postulatów Prawa i Sprawiedliwości.

Co więcej zaproponuje PO? Według naszych informacji, w przemówieniu Donalda Tuska nie zabraknie haseł o pozyskiwaniu "miliardów euro z Unii Europejskiej". Już wczoraj Borys Budka mówił, że gwarantem tego, że pieniądze z KPO będą "pracować w Polsce", jest... wygrana Koalicji Obywatelskiej. Zbiega się to z kontrowersyjnymi wypowiedziami unijnych polityków, m.in. Very Jourovej czy Ursuli von der Leyen.

Jak się dowiedzieliśmy, PO planuje również ogłoszenie planu... 20-procentowej podwyżki dla nauczycieli. Ciekawe, czy padną konkrety dotyczące tego rozwiązania, czy będzie to jedynie hasło. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Platforma Obywatelska

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo